Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Wsparcie gdyńskiej onkologii. Dar Fundacji św. Patryka

Na Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni trafiło dziewięć specjalistycznych pomp infuzyjnych. To kolejny już dar dla gdyńskiego szpitala od Fundacji św. Patryka.
Wsparcie gdyńskiej onkologii. Dar Fundacji św. Patryka

Autor: Szpitale Pomorskie

Seamus Pentonny i Michael Kenny, przedstawiciele zarządu irlandzkiej Fundacji św. Partyka, działającej charytatywnie na rzecz oddziałów szpitalnych w Polsce, pojawili się we wtorek, 7 listopada w redłowskim szpitalu z hojnym darem. Na rzecz pacjentów onkologii przekazali dziewięć pomp infuzyjnych (o wartości blisko 60 tys. zł), służących  do podaży chemioterapii u chorych, którzy są leczeni systemowo w warunkach szpitalnych.

- W ostatnim półroczu wzrosła ilość pacjentów onkologicznych, również tych
hospitalizowanych -  informuje Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. komunikacji w Szpitalach Pomorskich.  -Tym samym zwiększyła się ilość podawanych przez pompy leków. Oddział Onkologii Klinicznej co roku przyjmuje około 6000 osób i liczba ta regularnie rośnie. Aby utrzymać najwyższe standardy opieki, konieczna jest odpowiednia baza sprzętowa, tak więc im więcej leczonych pacjentów, tym więcej pomp koniecznych jest do aplikacji terapii.

Oddział specjalizuje się w diagnozowaniu oraz kompleksowym leczeniu nowotworów litych, zarówno chemioterapią jak i immunoterapią, oraz leczeniem ciężkich powikłań terapii onkologicznych i jest jedynym tego rodzaju oddziałem w województwie pomorskim.

Fundacja św. Patryka wsparła Oddział Onkologii Klinicznej już po raz drugi. Wcześniej ufundowała kilkanaście nowych łóżek, które do dzisiaj służą pacjentom oddziału.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama