Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Weronika Chmielowiec komisarzem gminy Pruszcz Gdański

Była radna Weronika Chmielowiec została powołana na funkcję komisarza gminy Pruszcz Gdański. Powierzenie jej tego zadania sugerowała wojewodzie pomorskiemu grupa radnych. - Jestem pozytywnie nastawiona do swojej pracy. Znam tę gminę, bo przez 9 lat byłam radną - mówi w rozmowie z "Zawsze Pomorze".
Weronika Chmielowiec komisarzem gminy Pruszcz Gdański
Weronika Chmielowiec

Autor: Archiwum prywatne

Do czasu wyborów samorządowych gminą Pruszcz Gdański kierować będzie komisarz. Powód? Dotychchczasowa wójt Magdalena Kołodziejczak została posłanką. Jeszcze w weekend gmina Pruszcz Gdański pozostawała bez wyznaczonego komisarza, po tym, jak mandat poselski uzyskała była już wójt gminy Magdalena Kołodziejczak.

Marek Kowalski, przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański z niepokojem oczekiwał wyznaczenia komisarza.

- Czekają nas prace przy budżecie na 2024 rok - mówi przewodniczący. - Aby wprowadzić budżet pod obrady konieczny jest wójt. Jeszcze w weekend nie mieliśmy informacji o powołaniu komisarza dla nasze gminy. To już ponad miesiąc, jak jesteśmy w zawieszeniu.

Wyczekiwana informacja do urzędu w Pruszczu Gdańskim dotarła w poniedziałkowy poranek – 20 listopada.

- Mamy już osobę wyznaczoną na pełniącą funkcję wójta gminy Pruszcz Gdański pani Weronika Marta Chmielowiec – mówi Małgorzata Grzegorczyk, sekretarz gminy Pruszcz Gdański. - W ciągu kilku dni zapewne dla nowej wójt czasem na sprawy organizacyjne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sopot ma komisarza. To Lucjan Brudzyński

Zapytana o projekt budżetu dla gminy na przyszły rok, pani sekretarz przyznała, że budżet w zasadzie jest opracowany.

- To nie jest tak, że przychodzi nowa osoba i siedzi nad budżetem – wyjaśnia Małgorzata Grzegorczyk. - To jest sztab ludzi, którzy pracują nad budżetem. Pozostaje kwestia przedłożenia Radzie, a następnie przekazania Regionalnej Izbie Obrachunkowej i zatwierdzenia na forum Rady Gminy.

Kim jest Weronika Chmielowiec?

Nowo powołana komisarz Weronika Chmielowiec była radną od 2014 roku. Swoją pracę samorządową zaczynała w roku 2011, pełniąc funkcję sołtysa dynamicznie rozwijającego się Borkowa. W radzie gminy przewodniczyła Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia i Polityki Społecznej. Jest działaczką społeczną, która angażuje się w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Z wykształcenia jest slawistką, ukończyła także kierunek Master of Business Administration. Wiele lat pracowała jako ekspert w dziedzinie przepisów ruchu drogowego, ma doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Prywatnie jest żoną i mamą 2 dorosłych córek.

Czym Weronika Chmielowiec zajmie się w pierwszej kolejności?

- Właśnie rozpoczęłam prace i pierwsze czym będę zajmować, to przede wszystkim skonstruowanie budżetu na przyszły rok – mówi w rozmowie z "Zawsze Pomorze" Chmielowiec. - On co prawda już w takiej wersji roboczej jest przygotowany, ale tutaj duża praca zanim ten budżet przedstawiony zostanie radnym i uchwalony przez Radę Gminy. To takie moje pierwsze zadanie, oczywiście nie jedyne, ale na tym się teraz skupiam zwłaszcza, że 15 listopada minął termin na przedłożenie budżetu Radzie Gminy. Zostało to przedłużone ze względu na przedłużające się powołanie osoby pełniącej funkcję wójta. W tym momencie już się za to zabieram. Potrzebujemy kilku dni, aby taki projekt budżetu Radzie Gminy przedstawić i to jest na teraz najważniejsze zadanie. Jestem pozytywnie nastawiona do swojej pracy. Znam tę gminę, bo przez 9 lat byłam radną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama