Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Wypadek w Pałubicach! Zderzenie czołowe dwóch aut

W Pałubicach koło Kartuz doszło do zderzenia czołowego dwóch aut. Pięć osób trafiło do szpitala. Policja ostrzega przed złymi warunkami na drogach.
Wypadek w Pałubicach! Zderzenie czołowe dwóch aut

Autor: OSP Sierakowice

Pałubice: Czołówka dwóch samochodów. 5 osób rannych

W sobotę rano, po godz. 8, dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zderzeniu czołowym dwóch aut osobowych w Pałubicach. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji oraz służby ratunkowe.

Funkcjonariusze – jak poinformowała nas sierżant Aldona Naczk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach - ustalili wstępnie, że 75-letni kierowca toyoty jadąc w kierunku Sierakowic, na zaśnieżonej drodze najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze, doprowadzając do zderzenia z volkswagenem, prowadzonym przez 43 -latka. Wskutek odniesionych obrażeń do szpitala przewieziono obu kierowców oraz troje pasażerów. Mundurowi na miejscu wykonali dokumentację fotograficzną zdarzenia i wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Sierżant Aldona Naczk apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Poruszajmy się wolniej i pozostawiajmy bezpieczną odległość między pojazdami. Dodatkowo przed skrzyżowaniem, wcześniej niż zwykle, rozpocznijmy proces zwalniania i sygnalizowania manewrów – radzi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka