Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Kwidzyn: Zimowe Ptakoliczenie już 27 stycznia

Miłośnicy ptaków, mieszkający w Kwidzynie i na Powiślu, już po raz czternasty spotkają się na wspólnym wypatrywaniu i liczeniu ptaków. Każdy może do nich dołączyć, wystarczy zaopatrzyć się w lornetkę i planszę do notowania. Warto zadbać też o ciepłą odzież. Zimowe Ptakoliczenie odbędzie się w sobotę, 27 stycznia.
Zimowe Ptakoliczenie, Kwidzyn
Lornetka jest bardzo przydatna podczas wypatrywania i liczenia ptaków

Autor: Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa Kwidzyn

Zimowe Ptakoliczenie ptaków w Kwidzynie już 27 stycznia

Akcje podglądania ptasich mieszkańców Pomorza organizowane są w wielu miejscach. Przykładem choćby liczenie ptaków na Mierzei Wiślanej, gdzie te zatrzymują się na odpoczynek. Ptakoliczenie odbywa się również zimą, kiedy przebywają u nas inne gatunki ptaków, których próżno szukać latem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej. Zaobserwowano 46 tysięcy ptaków!

Już po raz czternasty Zimowe Ptakoliczenie organizują Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 stycznia o godzinie 9 na parkingu za Urzędem Miasta Kwidzyna, przy ul. Katedralnej

– W poszukiwaniu zimowych ptaków pomyszkujemy po mieście. Jeśli się uda, to odwiedzimy też „szczególnego bohatera” tej zimy. Po ornitologicznej wycieczce w zamku w Kwidzynie czekają nas tradycyjna gorąca herbata i ciastka. Jak zawsze, zapewniamy miłą atmosferę, ptasie ciekawostki oraz sprzęt optyczny – piszą organizatorzy.

Co istotne, wypatrywać ptaków mogą też najmłodsi, jednak osoby niepełnoletnie powinny znajdować się pod opieką dorosłych. Zimowe Ptakoliczenie zakończy się około godziny 14.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Kwidzynie będą liczyć ptaki. Rusza kolejne zimowe ptakoliczenie

– To cykliczna, ogólnopolska akcja liczenia ptaków miejskich, wpisująca się w ogólnoeuropejskie wydarzenie „Winter Birdwatch in Parks and Gardens”. Nie wymaga szczególnego przygotowania na trudne warunki terenowe, ale ciepłe buty, ubiór „na cebulkę” i termos z rozgrzewającym napojem (herbata z sokiem malinowym!) powinny załatwić większość niedogodności nawet na kilkugodzinnej wycieczce przy mrozie. Dlatego każdy, niezależnie od wieku czy kondycji, może wziąć w niej udział – uzupełniają członkowie Eko-Inicjatywy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama