Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Karta Sopocka z kolejnymi funkcjonalnościami

Nie tylko jak dotąd – bezpłatny wstęp na molo czy zniżka na parkowanie albo do restauracji, ale promocyjne wejściówki na rosnącą liczbę sopockich festiwali i innych wydarzeń kulturalnych oraz możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej czy wsparcie w segregacji i odbiorze śmieci. To tylko niektóre nowe funkcjonalności Karty Sopockiej. Sopocianie powinni jednak pamiętać o ponownej aktywacji karty i aplikacji mobilnej, które z końcem maja przestaną działać.
Karta Sopocka z kolejnymi funkcjonalnościami

Autor: Ewelina Wołejko | sopot.pl

Karta Sopocka. Nowe ułatwienia

- W niedługim czasie – do końca marca mieszkańcy korzystający z aplikacji mobilnej Karty Sopockiej będą mogli nabywać okresowe bilety komunikacji miejskiej – zapowiedział Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, wskazywał, że stara się ona pozyskiwać nowe lokale gastronomiczne oferujące zniżki dla posiadaczy Karty i nowe funkcjonalności. - Z końcem marca uruchomimy również konkurs punktowy. Chcemy, żeby mieszkańcy aktywnie korzystali z przygotowywanych dla nich ofert – dodał na briefingu dla mediów zorganizowanym w Sopotece – w budynku dworca PKP.

Z końcem maja 2024 roku, jak zapowiedziano, dla około 12 tysięcy obecnych posiadaczy, dotychczasowy „Pakiet Mieszkańca” na Karcie Sopockiej straci ważność. Trzeba ją będzie na nowo aktywować. Można to zrobić przy pomocy aplikacji mobilnej, ale też w filiach Biblioteki Sopockiej. Zachętą by odnowić pakiety lub wyrobić sobie kartę jest fakt, że zyska ona niebawem nowe funkcjonalności, a jej posiadacze przywileje i ułatwienia, m.in. możliwość głosowania na projekty BO, kupienia biletów komunikacji miejskiej czy zniżki na wydarzenia kulturalne, w tym - największe sopockie festiwale w Operze Leśnej.

Karta Sopocka dostępna jest w 3 wariantach:

  • Pakiet Mieszkańca (osoba rozliczająca podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Sopocie oraz dzieci znajdujące się pod jej opieką lub osoba zameldowana w Sopocie, która nie rozlicza podatku dochodowego ani w Polsce, ani za granicą, lub emeryci, renciści zameldowani w Sopocie).
  • Pakiet Studenta (studenci uczelni wyższych będących członkami Sopockiej Organizacji Turystycznej).
  • Pakiet Wsparcia Ukrainy (osoba zarejestrowana w Centrum Wsparcia Ukrainy).

- Tradycją był zawsze koncert dla mieszkańców, jesienią w Operze Leśnej, gdzie z Kartą Sopocką bilety były dużo, dużo tańsze. Były także zniżki oczywiście w naszych miejskich instytucjach kultury czy na wydarzeniach organizowanych przez miasto. Teraz idziemy o krok dalej – dzięki temu, że to miasto ma umowy długoletnie zarówno ze stacją TVN, jak i ze stacją Polsat, wynegocjowaliśmy pakiet biletów z 20-procentową zniżką dla mieszkańców na każdym festiwalu – zaznaczyła na wtorkowym briefingu Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca obowiązki prezydent Sopotu, która podkreśliła, że Karta Sopotu cieszy się rosnącą popularnością.

CZYTAJ TEŻ: Sopot zmienia logo. Konieczność czy „działanie na siłę”?

Jak tłumaczyła, bilety na Polsat SuperHit Festiwal ze zniżką mają być dostępne od 1 kwietnia 2024 r. W pakiecie znajdzie się 400 przecenionych dla sopocian wejściówek (maks. 2 na Kartę). Tyle samo tańszych o jedną piątą biletów czekać ma na TVN-owski Top of the Top Sopot Festival, a urzędnicy zapowiadają rozmowy z kolejnymi organizatorami koncertów w Operze Leśnej, które pozwolić mają uzyskać mieszkańcom wejściówki po obniżonej cenie.

Urzędnicy sopoccy zapowiadają, że niebawem za każde odwiedziny w lokalnej restauracji biorącej udział w programie, wizytę w Muzeum Sopotu, Państwowej Galerii Sztuki czy np. skorzystanie z zabiegów spa i rehabilitacyjnych, mieszkańcy z kartą będą zbierać punkty, które gromadzić się będą na ich kontach, a te wymienić będzie można na nagrody rzeczowe, vouchery do lokali gastronomicznych czy bilety na miejskie imprezy kulturalne – często w obniżonych cenach.

Karta Sopocka. Jak ją wyrobić?

Jak przypomniano, aplikacja mobilna Karta Sopocka już teraz pozwala zapoznać się z projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego, a od września 2024 roku – również zagłosować za jej pomocą. Jeszcze w drugim kwartale tego roku program ma tymczasem pozwolić na zakup biletów do placówek kulturalnych w kurorcie oraz na wydarzenia kulturalne, a niebawem także np. sprawdzić harmonogram i uzyskać pomoc w segregacji i odbiorze śmieci oraz opłacić parkowanie po obniżonej cenie (już dziś, w zależności od wariantu, daje ona szansę na 50 proc. zniżki na pierwszą godzinę postoju w sopockiej Strefie Płatnego Parkowania).

Aplikować o Kartę Sopotu można w stacjonarnym punkcie – przy ul. Dworcowej 4, ale też w Sopotece i innych filiach biblioteki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama