Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Godzina dla Ziemi. Posprzątają tereny przy Źródle Marii

Gdynia dołącza w sobotę, 23 marca do ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi WWF". Miasto i jego mieszkańcy uczestniczyli w podobnych akcjach już w latach ubiegłych. Częścią akcji jest symboliczne wygaszenie oświetlenia w mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej na jedną godzinę, by choć odrobinę zadbać o przyszłość planety. Prócz tego gdynianie mogą wziąć udział w sprzątaniu terenów wokół Źródła Marii, dopływu rzeki Kaczej.
Godzina dla ziemi WWF

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Godzina dla Ziemi. Posprzątają tereny wokół Żródła Marii

Od 2007 roku staraniem organizacji WWF (World Wide Fund for Nature), w każdą ostatnią sobotę marca odbywa się akcja "Godzina dla Ziemi". Ma przede wszystkim znaczenie edukacyjne, dla podniesienia powszechnej świadomości znaczenia ochrony środowiska naturalnego. Organizatorzy zachęcają do wyłączenia choć na jedną godzinę oświetlenia mieszkań, firm czy budynków użyteczności publicznej.

Samorząd Gdyni od lat przyłącza się do akcji, wyłączając oświetlenie kilkunastu obiektów. Tym razem o godzinie 20.30 ciemność ogarnie m.in. Gdyńskie Centrum Sportu, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdyńskie Centrum Kultury, Teatr Muzyczny i Teatr Miejski. Warto dołączyć i wygasić oświetlenie własnego domu czy mieszkania.

CZYTAJ TEŻ: Bastion św. Elżbiety z nadzorem kuratora? Zabytek tonął w śmieciach

Wcześniej jeszcze, tego samego dnia o godzinie 10 rozpocznie się wspólne sprzątanie terenów wokół Źródła Marii. To dopływ Kaczej. Miasto zaprasza do wspólnego porządkowania wszystkich mieszkańców. Spotkanie chętnych na parkingu przy ul. Źródło Marii 14A, przy kościele św. Wawrzyńca.

- Z okazji „Godziny dla Ziemi” spotykamy się w Wielkim Kacku, gdzie sprzątać będziemy tereny przylegające do potoku Źródła Marii, będącego dopływem Kaczej. Zachęcamy wszystkich do przyjścia wraz z przyjaciółmi i rodziną. Na miejscu wyposażymy każdego chętnego do pomocy w rękawiczki i worki. Należy mieć na uwadze, że teren który będziemy sprzątać przylega do strumienia i może być podmokły. Wysokie buty, trekkingowe lub kalosze, będą przydatne. Pokażmy, jak wiele dobrego można zrobić, poświęcając tylko godzinę dla ziemi – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka