Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Lekarz szpitala w Słupsku molestował pielęgniarki?

Prawdopodobnie jeszcze dwa tygodnie potrwa postępowanie w sprawie doniesienia pielęgniarek ze Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku, które oskarżyły lekarza koordynatora jednego z oddziałów o nadużycia seksualne. - Sprawa pewnie zakończy się rozwiązaniem radykalnym - usłyszeliśmy nieoficjalnie.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku

Autor: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku

Słupsk: Lekarz ze szpitala molestował pielęgniarki?

Po tym, jak do Urzędu Marszałkowskiego trafiło pismo podpisane przez kilka pielęgniarek zatrudnionych w Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku, Rada Nadzorcza rozpoczęła kontrolę w placówce. Rzecz dotyczy lekarza z wieloletnim doświadczeniem, który pełni funkcję koordynatora jednego z oddziałów.

Według Radia Gdańsk, które jako pierwsze poinformowało o sprawie, zachowania lekarza "miały mieć charakter molestowania seksualnego i prób zmuszenia kobiet do określonych zachowań, a także słownych sugestii dotyczących sfer intymnych."  Doniesienia o trwającej kontroli potwierdzili  rzecznicy Urzędu Marszałkowskiego - Michał Piotrowski i szpitala - Marcin Prusak.

CZYTAJ TEŻ: Były wiceprezydent Gdańska molestował osobę małoletnią? Ruszył proces

Ze względu na drażliwość sprawy dodatkowe informacje nie są udzielane. Z tego, co ustaliliśmy kontrola potrwa jeszcze ze dwa tygodnie, jednak wiele wskazuje, że zakończy się "rozwiązaniem radykalnym". - Nie będzie tolerancji dla niewłaściwych zachowań - usłyszeliśmy nieoficjalnie. - Jednak ta osoba jest obecnie nieosiągalna.

Do prokuratury nie wpłynęło doniesienie o ewentualnym przestępstwie dokonanym przez koordynatora oddziału.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka