Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Sztum: Jechał koparką. Był kompletnie pijany

Prowadząc każde pojazd i maszynę, należy być trzeźwym – o tej zasadzie zapomniał 43-letni mieszkaniec Starego Miasta w powiecie sztumskim. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów pokazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Operator koparki natychmiast stracił prawo jazdy. Grożą mu jeszcze poważniejsze konsekwencje.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Stare Miasto: Pijany 43-latek jechał koparką. Miał 2 promile alkoholu w organizmie

Wszystko działo się w trakcie świątecznego weekendu. Policjanci z posterunku w Starym Targu postanowili zatrzymać koparko-ładowarkę do kontroli drogowej. Taki pojazd może poruszać się po drogach publicznych, lecz kierujący musi przestrzegać wszystkich przepisów, także liczyć się z możliwością skontrolowania przez funkcjonariuszy.

Policjanci w trakcie rozmowy z 43-letnim mężczyzną wyczuli woń alkoholu, poddali więc kierowcę badaniu stanu trzeźwości. Wynik był dla niego bardzo niekorzystny – ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W dalszą drogę, oczywiście, nie mógł już się udać. Po maszynę przyjechał wezwany telefonicznie właściciel.

43-latek od razu stracił prawo jazdy. Na tym jednak sprawa się nie skończy. O dalszym losie pijanego mieszkańca Starego Miasta w gminie Stary Dzierzgoń zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka