Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Remont od Gdyni do węzła Rumia-Janowo. Mogą być utrudnienia w ruchu

Przez cztery najbliższe tygodnie zmotoryzowani muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 468 od Gdyni aż za węzeł Rumia-Janowo. Przyczyną jest remont nawierzchni w obu kierunkach. Dla choćby częściowego złagodzenia uciążliwości prace będą prowadzone od godziny 18 do 5 rano.
Remont od Gdyni do węzła Rumia-Janowo. Mogą być utrudnienia w ruchu

Autor: ZDW Gdańsk

Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje o rozpoczęciu od poniedziałku, 15 kwietnia modernizacji drogi wojewódzkiej nr 468 w Rumi, czyli ul. Sobieskiego. Remontowany będzie odcinek od granicy z miastem Gdynia aż za węzeł integracyjny Rumia-Janowo. To długość około 1200 m. 

Zniszczona nawierzchnia jezdni w obu kierunkach zostanie usunięta poprzez sfrezowanie, w to miejsce położona zostanie nowa warstwa bitumiczna. Odtworzone zostanie pobocze drogi. To niezwykle uczęszczana droga, dlatego nie wchodzi w grę jej całkowite zamknięcie, choć w takim przypadku remont można byłoby wykonać szybko i sprawnie. Wykonawca zapowiada prowadzenie robót od godziny 18 do 5 rano, tylko w dni powszednie. W tym czasie ruch będzie się odbywać na jednej jezdni w każdym kierunku. Od godziny 5 do 18 przywracany będzie ruch na dwóch pasach w każdym kierunku.

CZYTAJ TEŻ: Uwaga kierowcy! Utrudnienia na A1, ruszają prace remontowe

ZDW zapowiada, że modernizacja drogi powinna potrwać około 4 tygodni, zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Koszt robót wynosi blisko 2,5 mln zł, remont finansowany jest z budżetu województwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
K12 17.04.2024 10:47
MTM mamy 3 maszyny

T 16.04.2024 14:01
"Od godziny 5 do 18 przywracany będzie ruch na dwóch pasach w każdym kierunku." jakoś im to umknęło, nawierzchnie zerwali i zostawili jeden pas w obu kierunkach

George 16.04.2024 18:23
Niestety. Rano korek gigant. Pas zamknięty i nikogo pracującego.

Reklama
Reklama
Reklama