Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Projektem „Kaszëbë Lebe” promują piękno Kaszub

Już 300 osób wzięło udział w projekcie „Kaszëbë Lebe”, realizowanym przez uczniów z kartuskiego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Projekt ma na celu promowanie tradycji, historii oraz piękna i bogactwa kulturowego Kaszub wśród młodego pokolenia.
Projektem „Kaszëbë Lebe” promują piękno Kaszub
Projekt "Kaszëbë Lebe", w którym biorą udział uczniowie ZSZiO w Kartuzach ma na celu promowanie tradycji, historii oraz piękna i bogactwa kulturowego Kaszub wśród młodego pokolenia.

Autor: nadesłane

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach aktywnie uczestniczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie - Zwolnieni z Teorii. To inicjatywa Fundacji Zwolnieni z Teorii, która od ponad 10 lat aktywizuje środowiska szkolne do zdobywania umiejętności praktycznych przy inicjowaniu, prowadzeniu i rozliczaniu projektów społecznych.

19 kwietnia 2024 r. w Warszawie odbędzie się gala, na którą zjeżdżają wszyscy uczestnicy projektowi z Polski. 

„Kaszëbë Lebe”. Projekt młodzieży z Kartuz

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach stworzyli kilka projektów edukacyjnych. Jednym z nich jest projekt "Kaszëbë Lebe" realizowany przez grupę uczniów z klasy 3 TI (technik informatyk) pod opieką pań Iwony Cyrockiej oraz Marleny Meisner- Kwiatkowskiej.

- Realizujemy to poprzez przekazywanie wiedzy i organizowanie warsztatów dla uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w których wzięło udział już ponad 300 osób – tłumaczy Łucja Cichosz, liderka projektu. - Dzięki Muzeum Kaszubskim w Kartuzach, które jest partnerem naszego projektu mamy możliwość oprowadzania oraz pokazywania jak wyglądały dawne Kaszuby.

Projekt „Kaszëbë Lebe” to inicjatywa, która wyrasta z serc młodych ludzi, ale jednocześnie dotyka tematów, które są istotne również dla dorosłych. Kolejnym sposobem na dzielenie się wiedzą przez młodych jest zamieszczanie postów i relacji wideo w mediach społecznościowych.

- Organizując warsztaty, wykłady czy wydarzenia kulturalne, przyczyniamy się do szerzenia wiedzy i budzenia zainteresowania dziedzictwem Małej Ojczyzny wśród kolejnych pokoleń - podkreślają prowadzący projekt.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama