Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W powiecie chojnickim jedna zmiana włodarza. W człuchowskim więcej

W powiecie chojnickim doszło jednak do zmiany włodarza. W drugiej turze wyborów wyższość swojego konkurenta musiał uznać dotychczasowy burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. W powiecie człuchowskim doszło do trzech dogrywek, które dały dwie zmiany na najwyższych stanowiskach.
Daniel Szpręga
Nowym burmistrzem czerska został Daniel Szpręga

Autor: Facebook KWW My Mieszkańcy

Wyniki drugiej tury w powiatach chojnickim i człuchowskim

W czterech z pięciu samorządów powiatu chojnickiego wyniki wyborów na burmistrza lub wójta rozstrzygnęły się dwa tygodnie temu w pierwszej turze wyborów. Do dogrywki doszło jedynie w Czersku, gdzie zmierzyli się dotychczasowy burmistrz Przemysław Biesek-Talewski oraz Daniel Szpręga. Jeszcze po podliczeniu głosów w 95 proc. obwodów o kilka głosów prowadził Biesek-Talewski. Jednak ostatecznie zwyciężył Szpręga i to on zasiądzie na fotelu burmistrza.  Na Szpręgę głosowały 4062. osoby, a na Bieska-Talewskiego 4034.

CZYTAJ TEŻ: Kto wygrał w drugiej turze? Wyniki wyborów z Pomorza

Daniel Szpręga nowym burmistrzem Czerska

Daniel Szprega ma 49 lat. Od blisko 28 lat związany jest z samorządem terytorialnym. Wcześniej pracował w urzędzie w Czersku jako kierownik Biura Funduszy. Obecnie pracował na stanowisku sekretarza Gminy Zblewo. W kończącej się  kadencji był też radnym Rady Miejskiej w Czersku, a także pełnił funkcję członka zarządu Forum Sekretarzy Województwa Pomorskiego.  

W sąsiednim powiecie człuchowskim również doszło do zmian. Co prawda w gminie Czarne pewnie zwyciężył dotychczasowy burmistrz Piotr Zabrocki, który zdobył blisko 70 proc. głosów w II turze, pokonując Mariusza Birosza. Jednak już w gminie Przechlewo mieszkańcy zdecydowali oddać stery w ręce... poprzedniego wójta Andrzeja Żmudy Trzebiatowskiego, który otrzymał 34 głosy więcej od obecnego wójta Krzysztofa Michałowskiego. Co ciekawe, w 2018 roku ci sami panowie zmierzyli się w drugiej turze wyborów i wówczas wygrał Michałowski o niecałe 60 głosów.

W gminie Debrzno również doszło do zmiany włodarza. Tu jednak dotychczasowy burmistrz Wojciech Kallas nie wystartował w wyborach. W drugiej turze zmierzyły się Nina Pachura oraz Marta Urbańska. Wygrała Urbańska uzyskując niecałe 53 proc. głosów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama