Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Oliwskie Święto Książki już w najbliższą sobotę

Spotkania z niezwykłymi autorami, rodzinne warsztaty z dobrą książką, Kiermasz Wydawnictw Tutejszych przy głównej oliwskiej ulicy, Błyskawiczny Konkurs Literacki, bookcrossing – tak po raz dziesiąty Oliwa będzie świętować Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Oliwskie Święto Książki
Oliwskie Święto Książki

Autor: materiał prasowy

Oliwskie Święto Książki 2024

- Radość płynąca z czytania, rozwijanie wyobraźni, odkrywanie nowych światów, kultur, dziedzin – tym właśnie chcemy się z Wami podzielić. Będziemy gorąco zachęcać do sięgania po literaturę – w każdej formie, w każdym gatunku. Do zaprzyjaźnienia się z książką, która nie stawia granic, nie jest zależna od zasobności portfela, ani wieku czy umiejętności. Duzi i mali, książkowe mole i ci oporni na uroki literatury, wytrawni bibliofile oraz składający pierwsze sylaby – wśród wielu atrakcji święta każdy znajdzie coś dla siebie! – piszą organizatorzy. 

W tegorocznej edycji pojawią się również akcenty związane z patronami literackimi roku: Markiem Hłaską, Czesławem Miłoszem, Witoldem Gombrowiczem, Kazimierzem Wierzyńskim, Tomaszem Teodorem Jeżem i Melchiorem Wańkowiczem.

PROGRAM

Oliwski Ratusz Kultury

  • 13.00 - rodzinne spotkanie pt. „Bajki ze zrozumieniem i konfiturką” Łukasza Kosika. Bajki przedstawi Komitywa Sąsiedzka Czerniewo. Dla dzieci w wieku 6-10 lat z opiekunami.
  • 14.30 - spotkanie z prof. Andrzejem Januszajtisem, „Wędrując ulicami Gdańska”, Wyd. Marpress.
  • 16.00 - spotkanie z Aleksandrą Kozłowską, „Ambulans jedzie na wieś. Śladami objazdowych wyrwizębów”. 
  • 18.00 - Błyskawiczny Konkurs Literacki A4 - zabawa dla debiutujących twórców, którzy odczytają publicznie swoje krótkie teksty (maksymalna objętość 1800 znaków). Tegoroczni jurorzy: Wiktoria Bieżuńska, Wojciech Boros i Andrzej Fac. Na zwycięskich autorów czekają nagrody finansowe. 

Kameralna Księgarnia Książka i Wino

  • 10.00-18.00 - bookcrossing – wolna wymiana książek
  • 17.00 - spotkanie z Zenonem Bosiackim, „Kalendarz życzeń dla pań”, Wydawnictwo AMBASADOR Fundacja Wsparcia i Integracji Społecznej

Biblioteka Oliwska

  • 11.00 - rodzinne spotkanie autorskie z warsztatami pt. "Co tonie, a co nie?" Kinga Willim opowie o swojej książce pt. „Basia Wrzos i żywioły. Woda”, a w części warsztatowej dzieci przeprowadzą eksperymenty z wodą. Uczestnicy: dzieci w wieku 6-9 lat z opiekunami | zapisy: [email protected]  
  • 9.00 -15.00 - bookcrossing - wolna wymiana książek

ulica Opata J. Rybińskiego

  • 12.00-18.00 - Kiermasz Wydawnictw Tutejszych – prezentacja oficyn wydawniczych z Trójmiasta i regionu, na stoiskach wzdłuż ul. Opata J. Rybińskiego. Nowości, archiwalia, białe kruki, kolekcje, a do tego rabaty i gratisy!
  • ​​Literatura na drzewie - czytajmy polską literaturę piękną! Prezentacja twórczości tegorocznych patronów literackich: Marka Hłaski, Czesława Miłosza, Witolda Gombrowicza, Kazimierza Wierzyńskiego, Melchiora Wańkowicza i Tomasza Teodora Jeża

Gdańsk Oliwa: 27 kwietnia, godz. 11-20 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama