Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wypadek w Bałtyku! Służby szukają nurka, zaginął podczas ćwiczeń

Od trzech godzin służby ratunkowe szukają w Morzu Bałtyckim nurka - żołnierza wojsk specjalnych - który zaginął podczas ćwiczeń wojskowych w okolicach Westerplatte.
Bałtyk, poszukiwania nurka
Służby ratunkowe szukają w Morzu Bałtyckim nurka, który zaginął podczas ćwiczeń wojskowych w okolicach Westerplatte

Gdańsk: Trwają poszukiwania nurka. Zaginął podczas ćwiczeń wojskowych


Aktualizacja | godz. 20:30

W godzinach wieczornych służby cywilne przerwały poszukiwania zaginionego nurka - żołnierza jednostki specjalnej, który podczas ćwiczeń w Morzu Bałtyckim nie wrócił na powierzchnię wody. Niestety, trwające kilka godzin poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu. Wojsko poszukiwań nie przerywa.

Wcześniej pisaliśmy

Około godz. 13.00 podczas ćwiczeń wojskowych w Morzu Bałtyckim zaginął jeden z nurków. Trwa akcja poszukiwawcza. Udział w niej biorą żołnierze, ratownicy i funkcjonariusze. 

Akcja prowadzona jest z wody oraz powietrza. Miejsce zaginięcia nurka przeszukują ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sopotu, żołnierze z ORP ALBATROS, a także funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej. Do akcji poszukiwawczej zadysponowano także śmigłowiec Anakonda.

- Dziś po południu, w trakcie programowego szkolenia nurkowego na Bałtyku, zaginął jeden z żołnierzy wojsk specjalnych. Do chwili obecnej nie udało się odnaleźć zaginionego operatora JWS. W akcji poszukiwawczej bierze udział śmigłowiec MW wraz z okrętem - potwierdza Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

ZOBACZ TEŻ: Nurek zginął szukając Grzegorza B. Śledztwo przeniesione z Gdańska

Poszukiwania prowadzone są w pobliżu wejścia do portu i Westerplatte.

(fot. FB Pomorskie998)

„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama