Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Arka Gdynia coraz mocniejsza. Dyrektor sportowy na pokładzie

Funkcję dyrektora sportowego w Arce Gdynia objął w poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku pochodzący z Serbii Veljko Nikitović. Przez ostatnie 20 lat w różnych rolach związany był z Górnikiem Łęczna.
Veljko Nikitović
Veljko Nikitović został dyrektorem sportowym Arki

Autor: arka.gdynia.pl

Zaraz po przegranym finale baraży z Motorem Lublin prezes i właściciel gdyńskiego klubu Marcin Gruchała zapowiedział wzmocnienia Arki zwłaszcza w obszarze szkoleniowym. Na pierwsze decyzje nie trzeba było długo czekać. Klub poinformował, że właśnie zatrudnił dyrektora sportpwego, który będzie odpowiedzialny m.in. za politykę transferową żółto-niebieskich. Został nim 44-letni Veljko Nikitović, który urodził się 3 października 1980 roku w Užicach, 150 kilometrów od Belgradu. Nikitović to postać znana kibicom polskiej piłki. Zdecydowaną większość swojej kariery zawodniczej spędził nad Wisłą. Od 2004 roku przez kolejne 12 lat reprezentował barwy Górnika Łęczna. W tym czasie rozegrał 107 meczów w Ekstraklasie i ponad 200 w 1 lidze.

CZYTAJ TEŻ: Arka Gdynia ma nowego bramkarza

Po zakończeniu przygody z piłką został asystentem kolejnych szkoleniowców w Łęcznej. Pracował między innymi z Franciszkiem Smudą. Niespełna rok później, w kwietniu 2017 roku, po raz pierwszy pojawił się w strukturach organizacyjnych Górnika. 

Przez trzy miesiące pełnił rolę członka zarządu, a potem przez półtora roku stał na czele klubu będąc jego prezesem. Szybko nabywane doświadczenie pozwoliło Nikitoviciowi w grudniu 2018 roku objąć w Górniku stanowisko dyrektora sportowego. I w tej roli, z sukcesami, pracował aż do teraz.

Veljko Nikitović posiada tytuł magistra menadżera w sporcie, który uzyskał w Alfa BK University w Belgradzie. Dodatkowo ukończył Kurs Dyrektorów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- To postać, która bazuje na budowaniu dalekosiężnego planu rozwoju w klubie - tłumaczy Marcin Gruchała. – Veljko będzie tworzył długofalową wizję z naszą akademią i budował, wraz ze sztabem szkoleniowym, silny personalnie i charakterologicznie pierwszy zespół - dodaje prezes.

Dla nowego dyrektora to nie tylko nowe wyzwanie z zupełnie innym otoczeniu, ale też satysfakcja zawodowo. 

- Jestem wdzięczny za zaufanie i szansę, którą otrzymałem. Chcę pracować w taki sposób, by Arka wróciła tam, gdzie jej miejsce: do ekstraklasy. Przed nami wiele wyzwań, już nie mogę się ich doczekać - mówi Veljko Nikitović, nowy dyrektor sportowy Arki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama