Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wahadłowy ruch na drodze wojewódzkiej w Dzierzgoniu już od 27 czerwca

Kierowcy podążający drogą wojewódzką 515 relacji Malbork - Susz - Iława muszą być przygotowani na dwa odcinki z wahadłowym ruchem pojazdów w granicach miasta Dzierzgoń. Rozpoczyna się bowiem gruntowny remont tej drogi, który potrwa do lutego 2026 roku.
Wahadłowy ruch na drodze wojewódzkiej w Dzierzgoniu już od 27 czerwca
Centrum Dzierzgonia z lotu ptaka, w dolnej części widoczna droga 515

Autor: ZDW Gdańsk

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku już od kilku tygodni prowadził prace przygotowawcze do wspomnianego remontu drogi 515 w Dzierzgoniu. Wycięto kilkadziesiąt drzew rosnących w pasie drogowym, krzewy i zarośla, ruszyły pierwsze roboty przy instalacjach podziemnych. Od 27 czerwca (piątek) rozpocząć się mają właściwe prace przy remoncie drogi, polegające m.in. na usunięciu starej nawierzchni aż do głębokiej podbudowy.

Remont drogi 515 w Dzierzgoniu. Będą dwa wahadła

Układ komunikacyjny miasta powoduje, że niemożliwe jest poprowadzenie objazdów - albo dróg alternatywnych nie ma, albo nie są przystosowane do wymaganego obciążenia. Dlatego remont będzie prowadzony etapami, z utrzymaniem ruchu wahadłowo na jednym pasie jezdni, kiedy drugi pas będzie rozkopany. Zarządca drogi uprzedza, że od 27 czerwca taki ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na dwóch odcinkach:

  • z kierunku Malborka od skrzyżowania z ul. Elbląską, razem z ww. skrzyżowaniem, na długości ok. 250 m,
  • od skrzyżowania z ul. 1 Maja do mostu na rzece Dzierzgoń, na długości ok. 110 m.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejne utrudnienia w drodze na Mierzeję Wiślaną. Droga 502 w remoncie

Ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną. 

Droga wojewódzka 515 w granicach miasta Dzierzgoń zostanie przebudowana na długości około 1560 m, od wspomnianego już skrzyżowania z ul. Elbląską na północnych rogatkach miasta do mostu na rzece Dzierzgoń. Remont ma się zakończyć w lutym 2026 roku, lecz droga biegnie w centrum, gdzie nie można wykluczyć interesujących znalezisk pod ziemią, wymagających prac archeologicznych. To może wydłużyć czas robót. Przebudowa kosztować ma ok. 22,6 mln zł, z czego samorząd Dzierzgonia wyłoży 5,9 mln, pozostałe środki z budżetu województwa pomorskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama