Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak najlepiej podziwiać Malbork? Ze szczytu wieży krzyżackiego zamku

Jeżeli chcecie popatrzeć na Żuławy Wiślane i Elbląskie z dużej wysokości bez drona, wystarczy wybrać się do malborskiego zamku i w trakcie zwiedzania muzealnych kolekcji wspiąć się na główną wieżę warowni. Widok niezapomniany!
Jak najlepiej podziwiać Malbork? Ze szczytu wieży krzyżackiego zamku
Widok z wieży w kierunku północnym

Autor: Muzeum Zamkowe w Malborku

Wieża główna zamku krzyżackiego widoczna jest niemal z każdego miejsca w Malborku. To jeden z najwyższych punktów na terenie miasta i okolic. Od 18 czerwca Muzeum Zamkowe ponownie udostępniło wieżę do zwiedzania. Choć przyjemność oglądania panoramy w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów wymaga najpierw pokonania stromych schodów.

Zobacz Malbork ze szczytu wieży krzyżackiego zamku!

Wysokość wieży to ponad 50 metrów nad poziomem dziedzińca i 66 m od poziomu zamkowej fosy, a przecież malborski zamek zbudowany został na wschodnim, wyższym brzegu Nogatu. Przy dobrej widoczności dostrzec można gołym okiem bez większego problemu zabudowania Tczewa czy Elbląga. Ze względów bezpieczeństwa wejście turystów na wieżę jest możliwe w okresie od 18 czerwca do 15 września. Pierwsza grupa o godzinie 11, ostatnia o 18.15. Wchodzą grupy maksymalnie 20-osobowe, zawsze w towarzystwie przewodnika.

ZOBACZ TEŻ: Zamek w Łapalicach już legalny! Będzie dokończony?

Co istotne - zwiedzając malborski zamek nie ma obowiązku wejścia na wieżę, można z tego skorzystać za dodatkowym biletem wstępu. Normalny bilet kosztuje 15 zł, ulgowy 12 zł, dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Bilety są do nabycia w kasie przy wejściu na wieżę. Co ciekawe, Muzeum Zamkowe w żadnym miejscu nie podaje, ile stopni schodów pokonać trzeba, by znaleźć się na szczycie wieży.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama