Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy dodatek „Zawsze Pomorze” poświęcony gospodarce morskiej

Począwszy od wydania tygodnika, które ukaże się w piątek, 5 lipca – raz w miesiącu – wydawać będziemy wkładkę poświęconą gospodarce morskiej. Okręt naszych myśli regularnie będzie płynął w stronę portów morskich w Gdańsku i Gdyni oraz całej branży morskiej.
Port Gdańsk
Polskie porty należą do najszybciej i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju

Autor: Port Gdańsk

W naszym niezależnym portalu www.zawszepomorze.pl już uruchomiliśmy specjalną sekcję „Zawsze gospodarka morska” w której publikujemy wszystkie ważne teksty dotyczące tej branży.

A zalicza się do niej działalność gospodarcza, obejmująca: eksploatację portów morskich, żeglugę morską, budownictwo okrętowe, rybołówstwo, turystykę morską i przybrzeżną oraz funkcjonowanie ośrodków naukowo-badawczych.

Nowy dodatek „Zawsze Pomorze”. Tym razem poświęcony gospodarce morskiej

Gospodarka morska dostarcza między innymi żywność, paliwo oraz inne niezbędne do życia zasoby. Ponadto ułatwia turystykę i transport. Zajmuje się wytwarzaniem i dostarczaniem zasobów mórz. Dotyczy to m.in. poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu, rybołówstwa, a także pozyskiwania żywności ze środowiska wodnego. Oprócz tego, do gospodarki morskiej należą również sfery dotyczące budowy statków czy łodzi, usług dla przedsiębiorstw morskich, produkcji sprzętu wodnego.

Obszar działalności morskiej prowadzonej przez człowieka ma kluczowe znaczenie dla całej gospodarki, międzynarodowej wymiany dóbr, a także rozmaitych usług. Oceany pokrywają ponad 70 proc. powierzchni całej planety, z kolei aż 80 proc. całkowitego międzynarodowego handlu towarami odbywa się poprzez drogi morskie. I w tej materii kluczową rolę odgrywają porty morskie.

Polskie porty należą do najszybciej i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat wielkość przeładunków wzrosła ponad dwukrotnie. Słusznie mówi się, że porty morskie są oknem na świat dla polskiej gospodarki oraz drogą do przeładunku towarów trafiających do naszych sąsiadów. 

Będziemy pokazywać, co dzieje się w portach gdańskim i gdyńskim, jakie mają plany oraz znaczenie dla Pomorza i kraju. Zapraszamy na nasze łamy przedstawicieli tej ważnej gałęzi gospodarki. Przybliżmy ją naszym Czytelnikom!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama