Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Odbudowa Mostu Tczewskiego już niedługo ma ponownie ruszyć

Dobre wieści w sprawie odbudowy Mostu Tczewskiego przekazali poseł Kazimierz Smoliński oraz Mirosław Augustyn, starosta tczewski po wizycie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Jest realna szansa na przywrócenie zabytkowej przeprawy przez Wisłę.
Most Tczewski
(Fot. Aleksandra Turzyńska) 

Jak na swoim profilu napisał poseł Kazimierz Smoliński, w Warszawie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się spotkanie robocze u ministra Jarosława Sellina z udziałem starosty tczewskiego Mirosława Augustyna, przewodniczącej Rady Powiatu Tczewskiego Barbary Kamińskiej, Pomorskiego Konserwatora Zabytków Igora Strzoka i dyrektora Muzeum II Wojny Światowej Grzegorza Berendta.  Poseł określił spotkanie jako bardzo dobre i merytoryczne.

– Omówiliśmy i uzgodniliśmy dalsze postępowanie w sprawie odbudowy mostu i powstania oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Tczewie – czytamy na profilu posła. – Zachowane przesło ESTB ma być w maksymalnej długości umieszczone jako ekspozycja w ciągu ul. Jana z Kolna na dojeździe do przyczółka zachodniego mostu, gdzie będzie Oddział Muzeum II WŚ.

O spotkaniu na swoim profilu poinformował również minister Sellin:

– Serdecznie dziękuję za rozmowę dotyczącą mostu tczewskiego. Omówiliśmy dalsze działania w sprawie odbudowy mostu i powstania oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Tczewie.

Z Warszawy wrócił również starosta Mirosław Augustyn:

– Jestem zadowolony z tego spotkania.

Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać do najbliższego poniedziałku, 21 lutego, kiedy to ma zostać zorganizowana specjalna konferencja poświęcona dalszej odbudowie Mostu Tczewskiego.

(Fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego}

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2019 roku ruszyła specjalna społeczna akcja, której efekty, w postaci podpisów pod petycją w wersji online, przekazane zostały do prezydenta RP, szefa rządu i resortu kultury. Do tych decydentów trafiło ponad 3500 podpisów zebranych w ramach akcji #MostTczewskiJakWesterplatte. Sygnatariusze tej społecznej akcji domagali się, by to Skarb Państwa wziął na siebie ciężar odbudowy mostu i stworzenia tam oddziału Muzeum II Wojny Światowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama