Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruszył demontaż wieży gdyńskiego InfoBoxu

Charakterystyczna wieża widokowa InfoBoxu w Gdyni jest demontowana. Poszczególne elementy zostaną złożone i zabezpieczone, ponieważ planowane jest ponowne ulokowanie widokowej platformy w centrum miasta. Demontaż ma się zakończyć w kwietniu.
Ruszył demontaż wieży gdyńskiego InfoBoxu
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Firma AB Inwestor wybuduje siedmiopiętrowy biurowiec przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego. Zanim deweloper przystąpi do prac, konieczne jest zdemontowanie wieży widokowej InfoBoxu. Elementy konstrukcji zostaną zabezpieczone przed korozją i przechowywane do momentu zakończenia inwestycji. Wtedy platforma widokowa zostanie ponownie zainstalowana. 

- Prace przy demontażu wieży widokowej dopiero się rozpoczęły, termin zakończenia mija w kwietniu - powiedziała nam Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gdyni. - Przygotowania do demontażu podjęto w ubiegłym tygodniu, obecnie trwają już prace na wysokości. 

Nie można już więc skorzystać z okazji do kontemplowania wybornego widoku z platformy InfoBoxu na centrum Gdyni, m.in. na Skwer Kościuszki. Taka możliwość powróci, jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Najpierw powstać musi budynek biurowy z lokalami usługowymi oraz gastronomicznymi na parterze i najwyższej kondygnacji. Kiedy cała pierzeja ulicy będzie gotowa, na szczycie budynku ponownie pojawi się demontowana obecnie platforma.

Oprócz rozbiórki miejsca widokowego nastąpi demontaż betonowych ław z siedziskami, które zabezpieczy Zarząd Dróg i Zieleni. Rozebrane będą również schody, pochylnie oraz chodniki. Drzewa i krzewy mają zostać zabezpieczone przed zniszczeniem.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama