Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Jest praca dla Pomorzan! Rusza kolejna edycja programu. Mogą z niego skorzystać także uchodźcy

Rozpoczyna się kolejna edycja programu „Praca dla Pomorzan”. Jest on skierowany do osób bezrobotnych, które dzięki podnoszeniu kwalifikacji zawodowych zwiększają swoje szanse na dobre zatrudnienie. W tej edycji z programu może skorzystać prawie 860 mieszkańców Pomorza, także uchodźcy z Ukrainy.
pracownik
(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

Koordynatorem programu „Praca dla Pomorzan” jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Przedsięwzięcie będzie realizowane w województwie pomorskim po raz piąty.

– To odpowiedź na coraz większy niedobór pracowników i problemy pracodawców z zatrudnieniem wykwalifikowanych osób z różnych branż. Rok temu program pozwolił na wsparcie osób tracących zatrudnienie w wyniku pandemii COVID-19 – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

„Praca dla Pomorzan” także dla uchodźców z Ukrainy

Tegoroczna edycja programu „Praca dla Pomorzan” przeznaczona jest także dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do naszego regionu.

– Dlatego w ramach projektu powiatowe urzędy pracy będą mogły wspierać ich aktywizację zawodową oraz pomóc im w odnalezieniu się na polskim rynku pracy – mówi marszałek Mieczysław Struk.

PRZECZYTAJ TEŻ: Praca dla prawie 2000 osób w Gdańsku. Rekrutują firmy z największego centrum biznesowego

W tej edycji szansę na podniesienie kwalifikacji zawodowych może otrzymać nawet 859 osób. Na realizację programu samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 10 mln zł.

„Praca dla Pomorzan”. Co to za program?

Program „Praca dla Pomorzan” umożliwia osobom bezrobotnym podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Od 2018 r. na jego realizację w województwie pomorskim samorząd przeznaczył łącznie 24 mln zł. Z programu skorzystało już ponad 3 tys. uczestników. 2,5 tys. z nich albo znalazło pracę, albo założyło własną działalność gospodarczą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama