Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Rusza przetarg na nową drogę krajową na Pomorzu. Ma prowadzić do elektrowni jądrowej

GDDKiA ogłosiła przetarg na sporządzenie dokumentacji budowy drogi krajowej do gminy Choczewo w województwie pomorskim. Nowa trasa, o długości ok. 25 km, ma umożliwić sprawny dojazd w kierunku miejsca planowanego przez inwestora na lokalizację elektrowni jądrowej.
(fot. GDDKiA) 

W ramach przygotowanej dokumentacji opracowana zostanie Koncepcja programowa z wariantowaniem przyszłej drogi krajowej, co pozwoli wybrać jej optymalny przebieg. Wykonane zostaną również badania i roboty geologiczne, hydrogeologiczne, geofizyczne i geotechniczne - informuje w komunikacie gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dokumentacja w dwóch etapach

Ogłoszone postępowanie dotyczy wykonania dokumentacji budowy nowej drogi krajowej, która będzie przebiegać od budowanej drogi ekspresowej S6 do znajdującej się w woj. pomorskim gminy Choczewo.

- W ramach prac przygotowane zostaną m.in. materiały do dwóch wniosków o wydanie decyzji środowiskowych. Warianty przebiegu drogi zostaną zaprezentowane podczas spotkań informacyjnych ze społecznością lokalną - mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku. - Droga będzie jednojezdniowa o parametrach klasy GP, czyli droga główna ruchu przyspieszonego. Jest to klasa obowiązująca na nowych drogach krajowych, niebędących drogami szybkiego ruchu.

Dokumentację podzielono na dwa zadania, które będzie realizować ten sam wykonawca. Pierwsze zadanie obejmie przygotowanie dokumentacji dla odcinka drogi krajowej od elektrowni jądrowej w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino do drogi wojewódzkiej nr 213. Przewidziany czas to ok. 30 miesięcy. Drugie zadanie polegać będzie na sporządzeniu dokumentacji dla odcinka od DW213 do węzła Łęczyce na drodze ekspresowej S6 Leśnice - Bożepole Wielkie, które jest obecnie w realizacji. Na to zadanie przewidziano ok. 32 miesięcy.

Dyrekcja czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 10 maja br. Oceniane będą według kryterium ceny (60 proc.), a także doświadczenia zespołów: projektowego (20 proc.), środowiskowego (10 proc.) i geologicznego (10 proc.).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka