Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Nowoczesne gazomierze z Tczewa trafią do Belgii

Firma z Tczewa - Apator Metrix zawarła umowę z Landis+Gyr na dostawę inteligentnych gazomierzy w ramach masowego wdrożenia inteligentnych liczników w Belgii. To największe realizowane w Europie wdrożenie kompleksowego rozwiązania multi-energetycznego. Tczewska firma dostarczy milion gazomierzy iSMART2. Ich łączna wartość wyniesie około 65 mln euro.
Fot. Grupa Apator

PrzLandis+Gyr (Belgia) dotyczy kompleksowego rozwiązania typu „Dane Jako Usługa" (ang. DaaS Data-as-a-Service), składającego się z centralnego systemu nadrzędnego oraz inteligentnych liczników mediów.etarg ogłoszony przez belgijskich operatorów sieci dystrybucyjnych (Fluvius, ORES, RESA i Sibelga), który został wygrany przez

- Projekt ten stanowi największe obecnie realizowane w Europie wdrożenie kompleksowego rozwiązania multienergetycznego – mówi Karol Kozłowski, dyrektor Rozwoju Biznesu Apator Metrix. - Cieszę się, że możemy być jego częścią. Apator Metrix jest uznanym dostawcą nowoczesnych technologii pomiarowych na rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej. Oprócz rynku belgijskiego, nasze gazomierze klasy smart od lat pracują w sieci gazowej w Holandii i Wielkiej Brytanii. Gazomierze inteligentne to nie tylko urządzenia do pomiaru, to nowoczesne mikrokomputery podłączone do sieci. Dzięki szerokiej współpracy z partnerami technologicznymi urządzenia te zostały zaprojektowane w sposób zapewniający precyzyjną i bezpieczną pracę. Wysoka automatyzacja i robotyzacja produkcji urządzeń zapewniają naszym klientom nie tylko wysoką jakość produktów, ale też pewność dostaw.

Gazomierze iSMART2 będące przedmiotem kontraktu to nowa generacja inteligentnych gazomierzy, zaprojektowana przez polskich inżynierów i produkowana w tczewskim zakładzie Apator Metrix przy zastosowaniu zaawansowanej automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. iSMART2 łączy w sobie liczydło elektroniczne nowej generacji wraz z niezawodnym gazomierzem miechowym, zapewniającym szerokie funkcjonalności, w tym zdalną, szyfrowaną komunikację dwukierunkową, zintegrowany zawór odcinający gaz, graficzny interfejs użytkownika oraz możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania.

- System operacyjny Phoenix-RTOS od początku projektowany był z myślą o modularnych i skalowalnych rozwiązaniach oraz uproszczeniu wdrażania rozwiązań Edge-IoT, dlatego stanowi idealną bazę dla oprogramowania gazomierza iSMART2 - mówi Kaja Swat, wiceprezes Zarządu Phoenix Systems. - W ramach projektu zostanie także wdrożone oprogramowanie pomiarowe gazomierza działające na Phoenix-RTOS (m.in. aplikacja pomiarowa i stos komunikacyjny). Ogromnie cieszy mnie fakt, że połączenie know-how Apator Metrix i Phoenix Systems przyniosło pierwszy kontrakt o tak dużej skali w sektorze Inteligentnego Opomiarowania Gazu. Stanowi to potwierdzenie, że polskie technologie dla sektora IoT, w tym nowoczesnej energetyki, mają globalny potencjał. Projekt jest przykładem współpracy strategicznej Grupy Apator i Grupy Atende, która powinna mieć także szczególne znaczenie dla planowanych obecnie wdrożeń inteligentnych liczników na rynku polskim” – mówi Swat.

Tczewski Apator Metrix jest jednym z największych producentów i dostawców wysokiej klasy gazomierzy w Polsce i Europie. Wraz ze spółkami zależnymi tworzy jeden z trzech filarów biznesowych Grupy Apator – segment Gaz. Spółka od lat utrzymuje wysoką pozycję na rynkach eksportowych generując ponad 70 proc. przychodów z eksportu i dostarczając swoje rozwiązania m.in. do Wielkiej Brytanii, Belgii, Niderlandów i Niemiec.

- Dorobek firmy to blisko 22 miliony gazomierzy mieszkaniowych i 340 tysięcy gazomierzy przemysłowych eksploatowanych w wielu regionach świata – mówi Monika Pietkiewicz, rzecznik prasowy Grupy Apator. - Apator Metrix zatrudnia około 500 wykwalifikowanych pracowników, a w swoim nowoczesnym, zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym wytwarza rocznie ok. 2 miliony gazomierzy. Oferta firmy obejmuje gazomierze miechowe domowe i przemysłowe, zarówno inteligentne, ze zdalnym odczytem jak i tradycyjne, mechaniczne.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama