Reklama

Szekspir założy niebieskie trampki! Przyjdź na warsztaty teatralne na powitanie lata!

Już w najbliższy wtorek, 23 czerwca, Klub Forum Młodzieży „Niebieskie Trampki” w Forum Gdańsk zamieni się w prawdziwą scenę teatralną. Z okazji zbliżających się wakacji, Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty.
Szekspir założy niebieskie trampki! Przyjdź na warsztaty teatralne na powitanie lata!

Autor: Piotr Wittman | gdansk.pl

„Sen nocy letniej”:  Gdański teatr Szekspirowski w Niebieskich Trampkach

To doskonała okazja, aby powitać lato poprzez twórczą zabawę z teatrem. Wydarzenie jest skierowane do osób w wieku od 15 do 18 lat. Podczas spotkania młodzież weźmie na warsztat „Sen nocy letniej”, czyli jedną z najbardziej znanych, i pełnych humoru komedii Williama Szekspira. Pod okiem Anny Ratkiewicz, szefowej Działu Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, uczestnicy wspólnie przygotują swój własny, autorski mini-spektakl.

Wspólnie przeniesiemy się do świata rzemieślników z Aten, którzy – choć byli amatorami – z ogromną pasją przygotowali swoje przedstawienie i zdobyli zasłużone brawa. Podobnie jak oni, stworzymy nasz własny mini-spektakl: przydzielimy role, zaprojektujemy scenografię i sprawdzimy, jak wygląda praca nad przedstawieniem od kulis. To świetna okazja, by przekonać się, że teatr jest dla każdego
Anna Ratkiewicz, Gdański Teatr Szekspirowski

PRZECZYTAJ TEŻ: Niebieskie Trampki dotarły do Galerii Przymorze. Warsztaty i pomoc

Na uczestników czeka teatr od kulis, gdzie młodzież będzie mogła: 

  • wcielić się w wybrane role, 
  • zaprojektować swoją własną scenografię oraz kostiumy, 
  • samodzielnie zaplanować całą inscenizację. 

Spotkanie rozpocznie się od krótkiej rozgrzewki integracyjnej, która pozwoli uczestnikom wczuć się w aktorski nastrój.  Potem już zacznie się praca nad spektaklem.

Warsztaty: bezpłatne i bez zapisów

Wydarzenie jest otwarte dla każdego, i aby wziąć udział w zabawie, absolutnie nie trzeba posiadać doświadczenia teatralnego ani aktorskiego, liczą się dobre chęci i otwartość

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma za zadanie pokazać, że sztuka może być blisko i na wyciągnięcie ręki, będąc jednocześnie wielką inspiracją. Uczestnicy przekonają się o tym, naśladując ateńskich rzemieślników z komedii Szekspira, którzy jako pasjonaci-amatorzy z sukcesem wystawili swoje przedstawienie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów – wystarczy po prostu pojawić się we wtorek o godzinie 16:00 w Klubie „Niebieskie Trampki” na terenie Forum Gdańsk. Inicjatywa realizowana jest w ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Młodzież w Centrum”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama