Reklama

Pierwsze zarzuty po burdach na meczu w Nowym Stawie. Policja zapowiada kolejne zatrzymania

Malborscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu malborskiego w związku z bójką po meczu piłkarskim Grom Nowy Staw – Polonia Chodzież. Komenda Powiatowa Policji w Malborku informuje, że planowane są w tej sprawie kolejne zatrzymania.
Pierwsze zarzuty po burdach na meczu w Nowym Stawie. Policja zapowiada kolejne zatrzymania

Autor: KMP Malbork

Ustalono dane kilkunastu osób z burdy na stadionie w Nowym Stawie

Policjanci z Malborka postawili pierwsze zarzuty w związku z burdami, do których doszło po zakończeniu meczu pomiędzy Gromem Nowy Staw a Polonią Chodzież. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa, a w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych zatrzymań.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 czerwca 2026 roku, na stadionie przy ul. Sportowej w Nowym Stawie. Po zakończeniu spotkania na murawę wtargnęli kibice obu drużyn. W czasie, gdy na boisku przebywali jeszcze piłkarze oraz sztaby szkoleniowe, doszło do konfrontacji pomiędzy zwaśnionymi grupami.

WCZEŚNEIJ PISALIŚMY: Grom Nowy Staw awansował do III ligi. Bójka po finale z Polonią Chodzież

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Malborku, do tej pory ustalono dane kilkunastu osób, które brały udział w zajściu.

Trzej mężczyźni z zarzutami udziału w bójce

Policjanci zatrzymali już trzech mieszkańców powiatu malborskiego w wieku 29, 40 i 42 lat. W piątek usłyszeli oni zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Śledczy wystąpili również do sądu o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego.

Nowy Staw zarzuty za bójkę
(fot. KMP w Malborku)

Odpowiedzą za odpalanie rac

To jednak nie koniec działań. Policja zapowiada kolejne zatrzymania osób, których udział w bójce został ustalony.

Podczas zabezpieczenia meczu funkcjonariusze zidentyfikowali także kibiców odpowiedzialnych za odpalenie rac oraz świecy dymnej. W ich przypadku do sądu skierowano wnioski o ukaranie za popełnione wykroczenia.

Oddzielne postępowanie dotyczy również zniszczenia policyjnego radiowozu. Jeden z kibiców został zatrzymany już dzień po meczu i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Brutalna bójka pseudokibiców w Kościerzynie. Burmistrz wydał oświadczenie

Policja podkreśla, że postępowanie nadal trwa, a prowadzone czynności mają doprowadzić do ustalenia i rozliczenia wszystkich uczestników zajścia.

Jeżeli materiał z zabezpieczonego monitoringu oraz nagrań pozwoli na identyfikację kolejnych osób, niewykluczone są następne zatrzymania i przedstawienie kolejnych zarzutów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama
Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama