Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Oni wiedzą najwięcej o samochodach! Rozstrzygnięto V Konkurs Wiedzy o Motoryzacji

W siedzibie Grupy Makurat w Pępowie w środę, 20 kwietnia odbył się finał konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych powiatu kartuskiego. Spośród 150 uczestników zostało wyłonionych 27 osób, które zmierzyły się z testem jednokrotnego wyboru dotyczącym motoryzacji. Nagrody zostały uroczyście wręczone zwycięzcom w hali napraw serwisu samochodowego Auto Miras, w obecności burmistrza Żukowa Wojciecha Kankowskiego.
Oni wiedzą najwięcej o samochodach! Rozstrzygnięto V Konkurs Wiedzy o Motoryzacji
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

V Konkurs Wiedzy o Motoryzacji dla uczniów szkół podstawowych rozstrzygnięty.

– Chcemy promować motoryzację, jest to branża która się rozwija. Zależy nam na tym, aby pokazać młodym ludziom z podstawówek, jak będzie wyglądała przyszłość samochodów elektrycznych i, generalnie, przyszłość motoryzacji – mówiła Hanna Bieszke, koordynatorka do spraw edukacji w firmie Auto Miras.

Udział w konkursie otworzył przed jego uczestnikami drzwi do odbycia praktyk zawodowych w serwisie Auto Miras, który od wielu lat prowadzi program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

– Główną ideą konkursu jest to, aby wyłonić wśród młodych ludzi osoby zainteresowane motoryzacją. Chcemy dać im okazję i możliwość sprawdzenia od kuchni, na czym to polega. Dziś jest z nami 27 osób, które żyją motoryzacją. W bardzo młodym wieku mają ogromny zakres wiedzy na ten temat. Dzięki temu konkursowi młodzi ludzie mogą zobaczyć, jak naprawia się nowoczesne samochody. W ramach organizowanych przez nas praktyk zawodowych, kształcimy młodzież w systemie dualnym, na zasadzie praca-nauka, nauka-praca, co daje nam wymierne efekty – dodała Hanna Bieszke.

W finale konkursu wzięli udział sami chłopcy. Nagrodą za pierwsze miejsce był laptop, natomiast za drugie i trzecie miejsce – smartfony oraz słodkości. Wszyscy uczestnicy odbyli również przejażdżkę Teslą.

Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku.

Wyniki finału konkursu

  • I miejsce: Jakub Ratowt (SP 2 Żukowo)
  • II miejsce: Filip Mielewczyk (Szkoła Podstawowa w Miechucinie)
  • III miejsce: Ksawery Lobon (Szkoła Podstawowa w Miechucinie), Wojciech Bigus (SP 2 Żukowo).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka