Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk: Baseny dla Brzeźna i Ujeściska bliżej. Ruszają przetargi na projekty

25-metrowe z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną, z szatniami i zapleczem – tak wyglądać mają baseny jakie powstaną w okolicach ulic Sybiraków i Krasickiego w Gdańsku. Magistrat ogłosił we wtorek, 17 maja informację o przetargach na przygotowanie dokumentacji projektowej, która gotowa ma być za niespełna 1,5 roku. Później rozpocząć ma się budowa obiektów w Brzeźnie i na Ujeścisku-Łostowicach.
(fot. DRMG)

Jak zapowiadają urzędnicy, basen w dzielnicy Ujeścisko-Ujeścisko powstanie w przyszłości w pobliżu projektowanego lodowiska, w okolicy pętli tramwajowej. Będzie on jednym z elementów planowanego kompleksu sportowego na Ujeścisku, dla którego opracowano koncepcję. Obecnie już w trakcie fazy projektowej jest lodowisko wraz z zapleczem i trybunami.

W ramach projektu ma tam powstać hala basenowa z basenem na 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał mieć dwie kondygnacje. Prace projektowe mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy.

CZYTAJ TEŻ: Gdańscy radni PiS: plan dla Brzeźna – na tak, plan dla Jelitkowa – na nie

- Od lat konsekwentnie inwestujemy w obiekty sportowe i rekreacyjne. Zdajemy sobie sprawę, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Podejmujemy pierwsze kroki do realizacji dwóch basenów. Na razie jesteśmy w fazie projektowania, ale bez tego budowa byłaby niemożliwa – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Ogłoszono również przetarg na sporządzenie projektu budowy basenu w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego. Projekt ma uwzględnić budowę 25 metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną. Oczywiście zaprojektowane zostaną również szatnie i całe niezbędne zaplecze wraz z zagospodarowaniem terenu wokół.

Opracowanie projektów potrwa 16 miesięcy. Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie maja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie chcą podwyżki cen biletów w Gdańsku. Ruszyła zbiórka podpisów mieszkańców


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama