Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Bezpłatna pomoc i darmowe opaski bezpieczeństwa dla seniorów w Słupsku

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku zaprasza seniorów do udziału w nowym projekcie. Zwłaszcza tych, którzy potrzebują codziennego wsparcia, a są samotni lub ze względu na swój stan zdrowia również niesamodzielni.
Seniorzy, biorący udział w projekcie, będą mogli skorzystać z „opieki na odległość”. Zapewni ją specjalna opaska bezpieczeństwa (fot. UM Słupsk)

Program właśnie ruszył i potrwa do końca grudnia 2022 roku. Dedykowany jest on seniorom w wieku 65 lat i powyżej z miasta Słupska, którzy potrzebują wsparcia, a są samotni lub niesamodzielni lub którym bliscy nie są w stanie zapewnić wystarczającego wsparcia. W ramach projektu seniorzy mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy, którzy zrobią im zakupy, wykupią leki, umówią na wizytę lekarską i pomogą w dojeździe na te wizyty, wspomogą przy załatwieniu spraw w urzędzie czy w drobnych pracach porządkowych w domu albo wyprowadzą na spacer psa.

Ale to nie wszystko. Seniorzy, mogą też skorzystać z „opieki na odległość”. Zapewni ją specjalna opaska bezpieczeństwa, która ma za zadanie monitorować stan zdrowia i funkcje życiowe starszych osób. Najważniejszą funkcją tej opaski jest przycisk sygnału „SOS”, który w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia można uruchomić i dzięki temu połączyć się z działającym przez całą dobę centrum. Opaska wyposażona jest też w dwustronną komunikację głosową, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski i lokalizator GPS.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Seniorzy 65+ (oraz wolontariusze) mogą zgłaszać się poprzez ogólnopolską infolinię (pod numerem 22-500-11-11) lub bezpośrednio u pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (tel. 59-814-28-14 lub 797-974-330). Można również zgłosić się przez e-mail: [email protected].

Program finansowany jest w całości z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie na realizację programu otrzymał 225 tys. zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka