Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Oszustwo „na Ope'ner”. Straciła 900 złotych!

Już 29 czerwca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo rozpocznie się Festiwal Open’er 2022. Impreza to koncerty gwiazd, niezliczone atrakcje, ale niestety też okazja dla oszustów, którzy mogą wykorzystać brak czujności festiwalowiczów. Kilka dni temu, boleśnie przekonała się o tym gdynianka, chętna by kupić bilety. Policja apeluje o ostrożność.

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Open’er 2022 od 29 czerwca do 2 lipca znów zgromadzi na gdyńskim lotnisku tysiące fanów różnorodnej muzyki, dla których na 4 scenach wystąpi łącznie niemal setka artystów i zespołów z całego świata. Jedno z największych wydarzeń festiwalowych w kraju, bywa jednak również wykorzystywane przez przestępców, a policjanci przestrzegają przed ich działaniami, podając przykład 37-letniej mieszkanki Gdyni, która w ubiegłym tygodniu, na jednym z portali społecznościowych, umieściła wpis, deklarujący chęć zakupu biletów na tegoroczną edycję festiwalu.

- Na to ogłoszenie odpowiedział oszust, przesłał zdjęcia biletów, potwierdzonej transakcji zakupu, zdjęcie swojego dowodu osobistego z zamazanymi danymi wrażliwymi, numer telefonu niezbędny do transakcji BLIK oraz numer konta – wymienia podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

POLECANE: W porcie w Gdańsku przechwycono "lewe" papierosy warte 25 mln zł

Jak się dowiadujemy, skutki internetowej korespondencji były opłakane. Kobieta zaufała sprzedawcy i dokonała płatności na wskazany numer telefonu, a potem otrzymała bilety, które okazały się fałszywe. Kontakt się urwał, a 37-latka straciła w ten sposób 900 złotych.

- Uważajmy na nieprawdziwe oferty, związane z zakupem biletów na koncerty. Robiąc zamówienia w sieci czy logując się na różnych portalach społecznościowych nie zapominajmy, że w wirtualnym świecie są również oszuści, którzy tylko czekają na okazję, aby nas okraść. Nie otwierajmy linków od obcych. Sprawdzajmy opinie o sprzedających i kupujących. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania – apelują funkcjonariusze.

Przypominają również, by robiąc zakupy przez internet zachować szczególną ostrożność, bowiem osoby, które nie sprawdzają sprzedających bądź nie mają żadnych zabezpieczeń, narażone są na działania przestępców. Oczywiście należy też ostrożnie korzystać z szeroko dostępnych połączeń z sieciami Wi-Fi oraz pilnować swoich haseł dostępu i za każdym razem, po zakończeniu korzystania z aplikacji, wylogowywać się ze swoich kont.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa