Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

C.Hartwig Gdynia ma nowego właściciela

Spółka C.Hartwig Gdynia sprzedana. Jednego z wiodących spedytorów w Polsce kupiła firma logistyczna Rhenus Beteiligungen International, wchodząca w skład Grupy Rhenus. Mimo zmiany właścicielskiej, gdyńska spółka będzie działała pod dotychczasową nazwą.
(fot. C.Hartwig Gdynia)

Do tej pory większościowym udziałowcem C.Hartwig Gdynia była szczecińska firma OT Logistics. Zmieniła jednak plany biznesowe, co doprowadziło do zakupu gdyńskiej spółki przez Grupę Rhenus.

– Segment spedycji kontenerowej prowadzonej przez CHG był mało synergiczny z kluczową dla OTL działalnością portową, jednocześnie CHG, działając w ramach Grupy OTL, osiągnął już swoje bariery rozwojowe. Wejście CHG w struktury globalnego gracza na rynku logistyki, jakim jest Grupa Rhenus, zapewni CHG znacznie szersze perspektywy rozwojowe, głównie poprzez możliwość korzystania z globalnej sieci spedycyjnej posiadanej przez Grupę Rhenus – mówi Kamil Jedynak, wiceprezes zarządu OT Logistics.

Grupa Rhenus, po przejęciu gdyńskiego spedytora, zwiększy obroty i udziały na polskim rynku spedycji morskiej i lotniczej. C.Hartwig Gdynia natomiast w nowych strukturach będzie wzmacniać pozycję na krajowym i europejskim rynku.

Zadania wykonywane przez C.Hartwig Gdynia się nie zmienią. Procedury biznesowe funkcjonują bardzo dobrze i utrzymana będzie dotychczasowa wysoka jakość usług. Dzięki dostępowi do polskiego rynku Grupa Rhenus będzie mogła rozwijać działalność w Europie Wschodniej. Międzynarodowa sieć kontaktów przyniesie natomiast znaczące korzyści klientom gdyńskiej spółki – mówi w rozmowie z portalem „Zawsze Pomorze” Tobias Bartz, członek zarządu Grupy Rhenus.

– Dzięki wdrożeniu w C.Hartwig Gdynia globalnego systemu operacyjnego nowego właściciela zyskamy też bezpośrednie połączenie operacyjne z innymi firmami Grupy Rhenus, m.in. na tak istotnych rynkach jak Chiny i USA. To z kolei pozwoli nam uzyskać jeszcze wyższy poziom efektywności działań – tłumaczy Przemysław Stawski, wiceprezes zarządu C.Hartwig Gdynia.

Po przejęciu przez nowego właściciela, C.Hartwig Gdynia planuje także rozwijać usługi spedycji lotniczej i drobnicowej, w tym transport kolejowy do Chin. Gdyńska spółka zamierza również otworzyć własne oddziały agencji celnej na polsko-ukraińskiej granicy, oraz nowe magazyny przeładunkowe.

– Bycie częścią silnej Grupy pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i planować rozwój. Posiadanie stabilnego zaplecza w niezwykle dynamicznych czasach oraz często zmieniającej się sytuacji rynkowej daje nam i naszym klientom przekonanie, że poradzimy sobie z każdym wyzwaniem. A tych nie brakuje – wystarczy wspomnieć Brexit czy wpływ COVID-19 na branżę oraz związany z nim brak miejsca na statkach, utrudniony dostęp do pustych kontenerów czy zawieszone połączenia lotnicze – mówi Przemysław Stawski.

Po przejęciu, nazwa gdyńskiej spółki się nie zmieni.

Zostanie po prostu uzupełniona o człon „Członek Rhenus Logistics”. C.Hartwig Gdynia ze swoimi wartościami, tradycją i jakością usług doskonale uzupełnia naszą działalność na tak ważnym dla Grupy Rhenus polskim rynku – podsumowuje Tobias Bartz.

C.Hartwig Gdynia specjalizuje się w spedycji morskiej pełnokontenerowej (FCL). Ten segment usług odpowiada za około 60 proc. przychodów i zysków operacyjnych firmy. Teraz zostanie on dodatkowo wzmocniony dzięki dostępowi do globalnej sieci agentów skupionych pod marką Rhenus.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama