Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Koncerty zespołu Maha Pudma w Sopocie, Gdańsku i Słupsku

Warto zarezerwować sobie czas i wybrać się na jeden z koncertów kolektywu Maha Pudma. Okazji ku temu będzie kilka, gdyż w hipnotyzujący świat dźwięków będzie można przenieść się m.in. w Sopocie, Gdańsku czy Słupsku.
Warto zarezerwować sobie czas i wybrać się na jeden z koncertów kolektywu Maha Pudma. Okazji będzie kilka, gdyż w hipnotyzujący świat dźwięków będzie można przenieść się m.in. w Sopocie, Gdańsku czy Słupsku (fot. Facebook Maha Pudma)

Trzon zespołu Maha Pudma tworzą wokalistka i skrzypaczka, Güldeste Mamaç oraz perkusistka Kasia Kadłubowska, znane publiczności wcześniej jako Mahlukat, a także niemieccy muzycy - perkusista Dominik Fuerstberger oraz basista Tobi Schmitt.

- Na początku, gdy zaprosiłyśmy do współpracy Dominika i Tobiego, zespół zagrał kilka koncertów pod nazwą Mahlukat w idei kolektywu muzycznego, ale po nagraniu nowego materiału było jasne, że w nowym składzie zespół rozwinął swój własny styl, brzmienie i język muzyczny. Głęboka potrzeba bardziej aktywistycznej i wymownej formy dla tych treści oraz podkreślenie wymowności tekstów bardziej elektryzującym brzmieniem była pierwszym impulsem do założenia większego składu o mocniejszym brzmieniu – wyjaśnia Kasia Kadłubowska.

Nowa nazwa zespołu pochodzi z mitologii indyjskiej i nie ma w tym przypadku. Maha Pudma pochodzi z indyjskiej kosmologii i oznacza cztery słonie, które podtrzymują świat, stojąc na grzbiecie gigantycznego żółwia Chukwa.

Muzyka zespołu to interpretacja obrazu świata. W swoich tekstach twórczynie inspirują się tematami polityczno – społecznymi, ale też mocno czerpią z mitologii z różnych stron świata. Zauważalne są też w ich twórczości fascynacje tradycyjną muzyką turecką. Ważną sferą Maha Pudmy jest znaczenie i symbolika poszczególnych utworów.
W nowym składzie kolektyw stworzył nową, niezwykłą markę muzyczną. Artyści wydali już pierwszy swój album „Loving Aquarius".

Zespołu na żywo będzie można posłuchać m.in. w naszym regionie. Już w piątek, 5 sierpnia, o godz. 20.00 będzie on koncertować w Sopocie, w Teatrze Boto - szczegóły: boto.art.pl/index.php/2022/06/05/maha-pudma-tour-sierpien-2022

W sobotę, 6 sierpnia Maha Pudma wystąpi w Słupsku (godz. 19.30, Antrakt), a w niedzielę o godz. 18.00 w Gdańsku (Oliwski Ratusz Kultury).

W kolejnych dniach zespół pojawi się także w Olsztynie i Warszawie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama