Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Szkolna edycja Sprzątania Świata. Dziś czas na Brzeźno

W Gdańsku trwa czwarta i ostatnia tegoroczna edycja akcji Sprzątanie Świata 2.0. Jest ona skierowana przede wszystkim do nauczycieli i uczniów. W piątek sprzątano Osowę, Suchanino i Wyspę Sobieszewską, a dziś (sobota 17 września) sprzątamy w Brzeźno.

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Sprzątanie dzielnicy odbywa się w godz. 10:00-14:00. Chętni zbierają się na parkingu przy Domu Zdrojowym (ul. Zdrojowa 2). Dodatkowe punkty wydawania worków i rękawic oraz oddawania zebranych odpadów mieszczą się:

  • przedłużenie ul. Kobieli, okolice murowanych garaży

  • ul. Zelwerowicza 18, przy tzw. bunkrach

  • przy Projektorni GAK, ul. Dworskiej 29A

  • tereny zielone na wysokości ul. Wczasy

O godz. 12 na na terenie parkingu przy Domu Zdrojowym rozpocznie się też Ekopiknik, podczas którego będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach, dowiedzieć się jakie są zasady segregacji, odwiedzić Dom Zdrojowy w Brzeźnie oraz zrobić sobie zdjęcie w prawdziwej śmieciarce

W ramach międzynarodowych obchodów Dnia Sprzątania Świata również w Brzeźnie, po raz trzeci odbędzie się akcja Sprzątamy Bałtyk. Z plaży, ale także z dna morza zbierane będą różnego rodzaju odpady, z których najbardziej groźny jest plastik.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mare z Warszawy. To z jej inicjatywy kilka tygodni temu na brzeźnieńskiej plaży stanęła instalacja artystyczna wykonana ze starych sieci rybackich wyłowionych z Bałtyku i ze śmieci zebranych z bałtyckich plaży, instalacja pod hasłem „TO TWOJE?”

Chcemy nie tylko pozbyć się niebezpiecznych odpadów z plaży i morza, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia ekosystemów morskich plastikiem oraz uświadamiać społeczeństwo na temat naszego wspólnego wpływu na stan morza Bałtyckiego – tłumaczy Olga Sarna, prezeska Fundacji Mare.

Pierwsze 100 osób, które wezmą udział w sprzątaniu i przyniosą worki z zebranymi śmieciami do namiotu Fundacji Mare, otrzymają oryginalne skarpetki z limitowanej edycji dedykowanej akcji Sprzątamy Bałtyk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka