Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Port Gdynia zakończył sezon statków wycieczkowych

Port Gdynia zakończył sezon wycieczkowców. W czwartek, 22 września przy Nabrzeżu Francuskim zacumował ostatni z awizowanych na ten rok olbrzymich statków pasażerskich. Była to prawie 240-metrowa Marina.
Marina, Port Gdynia

Autor: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze

Port Gdynia w 2022 roku gościł ponad 40 wycieczkowców. Ostatni w tym sezonie mieszkańcy miasta, shipspotterzy i turyści mogli zobaczyć tuż obok Muzeum Emigracji w czwartek, 22 września. Wczesnym rankiem zacumowała tam Marina.

Ten statek pasażerski ma 239,3 m długości i 32,19 m szerokości. Został zbudowany w 2011 roku we włoskiej stoczni Fincantieri. Wycieczkowiec pływa pod banderą Wysp Marshalla. Jego operatorem jest Oceania Cruises.

Marina może zabrać na pokład prawie 1500 osób i 800 członków załogi. Na gości statku czekają: liczne restauracje i bary, teatr, kasyno, butiki, centrum wellnes, baseny, ścieżka do joggingu czy biblioteka. Inspiracją dla projektu wnętrz wycieczkowca były luksusowe lokale, np. Mondrian Hotel w Miami i The Palm Court w Nowym Jorku.

Obecnie Marina odbywa 14-dniowy rejs z Oslo do IJmuiden w Holandii. Z Portu Gdynia popłynęła do Kopenhagi, odwiedzi jeszcze Rostock w Niemczech i Aarhus w Danii. Podróż zakończyć ma 27 września.

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia zakończony. Ponad 40 zawinięć

Port Gdynia, według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia, w 2022 roku gościł 41 wycieczkowców. Sezon 15 maja rozpoczęła prawie 300-metrowa MSC Poesia.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Poezja w Porcie Gdynia! Sezon wycieczkowców rozpoczęty

Najważniejszym olbrzymim statkiem pasażerskim tego sezonu była Sky Princess. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów. Ma 329,81 m długości.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: „Niebiańska księżniczka” w Gdyni. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów

Innym ciekawym statkiem był Norwegian Getaway. To drugi pod względem długości wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek przypłynął do polskich portów. Ma 325,7 m długości.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Wycieczkowiec Norwegian Getaway w Porcie Gdynia. Olbrzymi i luksusowy

Norwegian Getaway

Najkrótszym wycieczkowcem tego sezonu był natomiast Vasco da Gama. 219-metrowy statek pasażerski cumował przy Nabrzeżu Francuskim w czerwcu.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Najkrótszy wycieczkowiec sezonu w Porcie Gdynia

Stałym bywalcem w Porcie Gdynia był zaś Mein Schiff 6. Wycieczkowiec przy Nabrzeżu Francuskim cumował aż 8 razy.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Wycieczkowce odwiedziły Gdańsk i Gdynię

Mein Schiff 6


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama