Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Duża zmiana pogody w połowie tygodnia, zrobi się mroźno i spadnie śnieg

Do polowy tygodnia będziemy mieli stabilną pogodę, natomiast później napłynie mroźne powietrze z północy Europy. Nastąpi więc wyraźne ochłodzenie, towarzyszyć mu będą opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W nocy ze środy na czwartek na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko.
zima, Długi Targ, Gdańsk

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek możemy spodziewać się słabych opadów deszczu, temperatura maksymalna od 9 do 12 stopni Celsjusza. Wiatr nad morzem okresami porywisty. Już wieczorem we wtorek na północy odczujemy obecność chłodnego frontu atmosferycznego, natomiast w nocy z wtorku na środę wyraźną zmianę aury i ochłodzenie.

Środa stać będzie pod znakiem opadów deszczu, natomiast w centrum i na południu kraju deszczu ze śniegiem bądź nawet samego śniegu. Temperatura w centrum do 4 stopni, nad morzem do 8 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, północno-wschodni. 

W nocy ze środy na czwartek niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera, dlatego drogi oraz chodniki mogą być bardzo śliskie.

Czwartek i piątek stać będą pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, w czwartek na południowym wschodzie zaś w piątek na południowym zachodzie zachmurzenie duże, wtedy możliwe także opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura na Suwalszczyźnie od -2 stopni do 5 stopni nad morzem.

Pogodnie zapowiadają się sobota i niedziela, jedynie w Sudetach większe zachmurzenie i opady mżawki. Temperatura od -1 na północnym wschodzie do 4 stopni na zachodzie, nad morzem nawet 8 stopni. Wiatr słaby.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka