Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy rozkład jazdy dla PKP SKM. Więcej połączeń, nowe wzory biletów

Od 11 grudnia będzie obowiązywał w Trójmieście nowy rozkład jazdy PKP Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągi będą zaczynały i kończyły bieg na stacji Gdańsk Śródmieście. Co ważne, w rozkładzie będzie więcej połączeń. Zmieni się także wzór biletów.
Nowy rozkład jazdy dla PKP SKM. Więcej połączeń, nowe wzory biletów

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Jakie zmiany zapowiada trójmiejski przewoźnik? W związku z zakończeniem przebudowy muru oporowego w Gdańsku Wrzeszczu przywrócony zostanie ruch po obu torach na odcinku Gdańsk Wrzeszcz Gdańsk Śródmieście.

Pociągi PKP SKM będą kursowały według rozkładu zbliżonego do tego sprzed wrześniowego zamknięcia toru, czyli w dni powszednie na odcinku trójmiejskim:

  • w godzinach szczytu - co 7,5 minuty
  • poza szczytem - co 10 minut

Nie będzie już pociągów, dla których stacją początkową lub końcową będzie Gdańsk Wrzeszcz. Pociągi SKM będą zaczynały i kończyły bieg na stacji Gdańsk Śródmieście i – co ważne - będzie ich więcej niż obecnie.

To nie wszystko, pasażerów czekają też inne zmiany. Od 11 grudnia SKM nie będzie obsługiwać tzw. linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Co to oznacza dla pasażerów? Na trasach z Trójmiasta do Kartuz i Kościerzyny będą jeździć wyłącznie pociągi POLREGIO. W przeddzień wejścia w życie nowego rozkładu dla PKP SKM, czyli 10 grudnia, zostanie zlikwidowana kasa PKP SKM w Kościerzynie.

Przewoźnik informuje również o zmianie wzoru biletów obowiązujących pasażerów PKP SKM. Od 11 grudnia 2022 r. bilety kartkowe, czyli te do kasowników, będą ważne w pociągach PKP SKM i POLREGIO jedynie na odcinku Wejherowo - Gdańsk Śródmieście. To pokłosie decyzji organizatora przewozów - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

- W związku z tym, wprowadzone zostają nowe wzory biletów kartkowych, na których będzie oznaczona trasa: Wejherowo - Gdańsk Śródmieście – informuje biuro prasowe PKP SKM Trójmiasto. - Bilety kartkowe miejskie i trójmiejskie nie będą sprzedawane. Wprowadzone zostają nowe wzory biletów kartkowych, na których będzie oznaczona trasa: Wejherowo - Gdańsk Śródmieście.

Jeśli ktoś posiada bilety według obecnego wzoru, to może je zwrócić w każdej kasie PKP SKM lub złożyć pisemną reklamację.

W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze o podwyżkach cen biletów. Przedstawiciele SKM informują w swoich mediach społecznościowych, że nie mają informacji o podwyżce cen biletów SKM w grudniu (ceny ustala organizator przewozów).

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów od 11.12.2022 r. do 11.03.2023 r. z podziałem na linie kolejowe są dostępne na tej stronie SKM PKP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama