Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lataj z Gdańska na Zanzibar

Za oknem zima, więc coraz częściej marzymy o... ciepłych krajach. Na liście połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk od grudnia 2022 roku jest egzotyczny Zanzibar w Tanzanii. Byliście już tam?
lotnisko w Gdańsku

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W ofercie połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk oprócz greckich wysp Krety, Korfu i Santorini, cypryjskiego Pafos i Larnaki oraz chorwackiego Zadaru i Splitu pojawił się od grudnia 2022 roku egzotyczny Zanzibar w Tanzanii.

Będąc na Zanzibarze warto zobaczyć historyczną dzielnicę Stone Town (Kamienne Miasto). To swoista mieszanka kultury afrykańskiej, arabskiej, indyjskiej i europejskiej usytuowana w krętych uliczkach, przy których znajdują się główne atrakcje historyczne. Zadowoleni będą także miłośnicy zakupów. Oferta jest bardzo bogata, a sklepików i straganów po prostu mnóstwo. Tutejsze ulice są tak wąskie i kręte, że nie przejedzie nimi samochód, a jedynie rower i motocykl. W tym przypadku najlepiej wybrać się na zwiedzanie piechotą.

Będąc na Zanzibarze warto także rozejrzeć się po okolicy. Szczególną atrakcją są rejsy na pobliską Prison Island, malowniczą wysepkę odległą o 5 km od Stone Town. Co takiego wyróżnia to miejsce? Przed 129 laty powstało tam więzienie, które w efekcie nie spełniało swojego zadania. Przez wiele lat było tam centrum izolacji dla chorych na żółtą febrę. Najbardziej jednak wysepka urzeka z innego powodu. W tamtejszym rezerwacie można nie tylko podziwiać, ale i karmić gigantyczne żółwie Aldabra. Miłośnicy nurkowania również znajdą na wybrzeżu Prison Island dla siebie wprost idealne miejsce do takiego spędzania czasu.

Warto też wybrać się do jedynego na wyspie parku narodowego Jozani. Tylko tam można zobaczyć unikatowo umaszczone małpy gerezy wielobarwne. Niemal przy wejściu do Parku Narodowego znajduje się... Centrum Motyli. Zanzibar Butterfly Center to nie tylko atrakcja turystyczna, hodowane tu gatunki motyli, trafiają do ogrodów zoologicznych i prywatnych kolekcjonerów botanicznych na całym świecie.

Zanzibar ma też coś interesującego dla miłośników twórczości Freddiego Mercury'ego, niezapomnianego wokalisty legendarnej grupy Queen. Jedną z atrakcji Kamiennego Miasta jest znajdujące się tam muzeum tego słynnego wokalisty. Co ciekawe, urządzono je w miejscu, gdzie Farrokh Bulsara (tak pierwotnie nazywał się Freddie Mercury) się urodził.

Na zwiedzanie Stone Town warto także wybrać się wieczorem. Na promenadzie usytuowanej wzdłuż wybrzeża, w okolicach Domu Cudów, rozkładają się wtedy setki straganów z tanim jedzeniem. Królują ryby i owoce morza wyłowione w trakcie dziennych połowów. To prawdziwy raj miłośników dobrego jedzenia.

Brzmi interesująco? Pora zabukować lot i świat stoi otworem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama