Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Sopockie Miasteczko Noworoczne pełne atrakcji

Przy molo w Sopocie w sobotę, 24 grudnia otwarto Miasteczko Noworoczne. Aż do 8 stycznia na wszystkich mieszkańców i gości czeka tam wiele atrakcji: sylwester dla dzieci, karuzela, występy i przedstawienia w Muszli Koncertowej, widowisko i animacje na lodzie, a także stoiska gastronomiczne.
Sopockie Miasteczko Noworoczne

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Sopockie Miasteczko Noworoczne już otwarte! Co można zobaczyć?

Jeśli ktoś szuka prezentu dla najbliższych, na stoiskach w arkadach oraz w domkach można kupić: gustowną biżuterię, bursztyn, pamiątki z Sopotu, wyjątkowe wyroby sopockich artystów, rękodzieło oraz ręcznie robione rękawiczki, czapki i szaliki.

Podczas spaceru po Sopockim Miasteczku Noworocznym można też skorzystać ze świątecznej gastronomii. Dla degustujących ustawione zostały stoły, ławy, parasole oraz nagrzewnice. W domkach gastronomicznych serwowane są potrawy na słono i na słodko, przekąski na zimno i dania na gorąco z kuchni polskiej, kaszubskiej i gruzińskiej. Do tego, na rozgrzewkę, kawy smakowe, aż 30 rodzajów herbat, napoje z imbirem i cynamonem oraz „coś mocniejszego” – nalewki, grzańce, likiery i miodówki. Nie zabrakło słodkości dla dzieci – ciast, gofrów, pączków, owoców w czekoladzie i czekolady z pianką.

>>> Sopocie Miasteczko Noworoczne odwiedził nasz fotoreporter Karol Makurat. Zobaczcie zdjęcia <<<

Sylwester dla dzieci w Sopocie

W sylwestrowe popołudnie na skwerze zaplanowano pożegnanie 2022 r. dla najmłodszych. Zacznie się od przedstawienia pt. „Pchła szachrajka” oraz animacji z Mosaic, a skończy dyskoteką z DJ-em Bartkiem. Od godz. 17. do 22. będzie rozbrzmiewać muzyka grana przez DJ-ów ROSA i Drwala.

  • godz. 12.00 Przedstawienie dla dzieci „Pchła Szachrajka”, Teatr Czwarte Miasto 
  • godz. 13.30 Animacje dla dzieci z Mosaic
  • godz. 15.00 Dyskoteka dla dzieci – DJ Bartek
  • godz. 17.00-22.00 Sopocki chill – DJ ROS i Drwal, live wokal Wiosna, saksofon Irek Wojtczak

Miasteczko jest czynne popołudniami i wieczorami do 8 stycznia.

Lodowisko przy molo w Sopocie. Godziny otwarcia

Jedyna w Polsce ślizgawka z widokiem na morze jest czynna przez siedem dni w tygodniu w godz. 10-21.30, z półgodzinnymi przerwami na konserwowanie lodowej tafli. Nieco inne godziny funkcjonowania obowiązują w okolicach Nowego Roku. W ostatni dzień roku będzie można ślizgać się do 14.30, natomiast 1 stycznia lodowisko zostanie uruchomione o godzinie 16.

  • Za bilet ulgowy zapłacimy 8, a za normalny 12 zł
  • Taniej kupią bilety posiadacze Karty Sopockiej: ulgowy za 6 zł, a normalny za 10 zł.

To ceny za godzinę jazdy na lodzie. Ostrzenie łyżew kosztuje 10 zł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdyńskie lodowisko już otwarte!

Na miejscu można skorzystać z szatni, wypożyczyć łyżwy, kaski, specjalne chodziki dla dzieci. Wieczorem lodowisko jest oświetlone.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama