Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Arka na plusie

Po raz pierwszy od czterech lat Arka jest na plusie. Walne zgromadzenie akcjonariuszy Arka Gdynia S.A. zatwierdziło sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Wynika z niego, że gdyński klub może pochwalić się zyskiem w wysokości prawie 800 tysięcy złotych netto.
Arka na plusie
Arka Gdynia po raz pierwszy od czterech lat może pochwalić się zyskiem 

Autor: Arka Gdynia | Facebook

Dla żółto-niebieskich z Gdyni to dobra wiadomość, bo zysk pojawił się w kasie po raz pierwszy od czterech lat – informuje nas rzecznik Arki Tomasz Rybiński. Ponieważ wcześniej nie było tak kolorowo, to nadwyżka została przeznaczona na spłatę długów z ubiegłych lat.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Arki udzieliło także absolutorium wszystkim członkom rady nadzorczej i zarządowi Arki. Do rady nadzorczej dołączył jej nowy członek. Jest nim Przemysław Adam, który jest absolwentem gdyńskiej „trójki", a także Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Od lat związany jest z polską gospodarką morską, pracując w branży transportu morskiego i spedycji międzynarodowej. Doświadczenie menedżerskie zdobywał zasiadając w zarządzie firmy Savino Del Bene Poland Sp. z o.o. Obecnie jest prezesem zarządu Omida Sea and Air S.A., lidera branży TSL. Jest oczywiście kibicem gdyńskiej Arki.

Oprócz niego w skład rady nadzorczej Arki wchodzą jeszcze: Jarosław Piechotka, ekonomista, który w przeszłości zasiadał w radach nadzorczych spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych jak np. Lentex, Tomasz Chamera, który na co dzień jest prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego, a prywatnie bratem byłego bramkarza m.in. Arki – Michała Chamery oraz Mateusz Więckowski, prawnik i członek komisji dialogu społecznego przy PZPN.

Struktura własnościowa Arki wygląda dziś następująco: Michał Kołakowski – 75 procent udziałów, Marcin Gruchała – 17 proc., Ejsmond Club – 5 proc., Przemysław Adam, Mariusz Czoska i Mariusz Delgas – po 1 procencie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama