Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Śmiertelne potrącenie na stacji SKM w Wejherowie

W czwartek, 12 stycznia przy stacji SKM Nanice w Wejherowie doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Natomiast dzień wcześniej w Bolszewie kierujący hondą potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Ten trafił do szpitala.
Śmiertelne potrącenie na stacji SKM w Wejherowie
Do śmiertelnego potrącenia ma stacji SKM Nanice doszło w czwartek, 12 stycznia około 7.30

Autor: KPP w Wejherowie

Do śmiertelnego potrącenia ma stacji SKM Nanice doszło rano.

- Około 7.30 w Wejherowie w rejonie stacji SKM Nanice mężczyzna został potrącony przez pociąg. Na miejscu pracują policjanci prewencji, śledczy oraz technik kryminalistyki. Czynności nadzoruje prokurator. Policjanci będą bardzo dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich zdarzeniu – informuje Anetta Potrykus z wejherowskiej policji.

Ruch pociągów w tym rejonie odbywa się jednym torem.

Dzień wcześniej, w środę, doszło do potrącenia pieszego w Bolszewie. Jak ustalili wejherowscy policjanci, kierowca samochodu honda potrącił pieszego znajdującego się na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło przy ul. Zamostnej.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że 36-latek kierujący samochodem honda crv jadąc w kierunku miejscowości Góra, nie zachował ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych i potrącił pieszego 22-latka przechodzącego przez przejście. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ranny pieszy został przetransportowany do szpitala. Śledczy dokładnie wyjaśniają okoliczności zdarzenia – informują policjanci z Wejherowa. I przypominają, że nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych.

- W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych – podkreślają policjanci.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama