Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Donald Tusk chwali TVP za profesjonalizm? TVP Info publikuje spot ze zmanipulowaną wypowiedzią

"Zobaczcie jak TVP zmanipulowała słowa Szefa Platformy Obywatelskiej. Dziś Goebbels biłby im brawo" - mówi Cezary Tomczyk z PO, zapowiadając złożenie skargi na TVP Info do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Poszło o słowa, które Donald Tusk wypowiedział w Gdańsku, podczas spotkania z młodzieżą w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.
Donald Tusk chwali TVP za profesjonalizm? TVP Info publikuje spot ze zmanipulowaną wypowiedzią

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W sieci zawrzało, po tym jak TVP Info nadała spot ze zmanipulowaną wypowiedzią Donalda Tuska. Wynika z niego, że lider Platformy Obywatelskiej podczas spotkania z młodzieżą w Gdańsku chwali tę stację. Tymczasem w rzeczywistości mocno ją skrytykował. Ale w spocie znalazła się tylko część wypowiedzi polityka, która zmienia to, co miał na myśli przewodniczący PO.

Poseł Platformy Cezary Tomczyk zapowiedział skierowanie w tej sprawie skargi do KRRiT.

W spocie TVP Info Donald Tusk mówi "Profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj”. Spot kończy komentarz lektora TVP: „TVP Info. Wiesz więcej”.

Jak się okazuje, wykorzystano fragment publicznej wypowiedzi Donalda Tuska, odpowiednio ją przycinając.

Oryginalna wypowiedź Donalda Tuska brzmiała tak: "To jest najbardziej profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj. Tylko profesja, jaką się zajmuje, jest niszczeniem na zlecenie władzy przeciwników politycznych tej władzy".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Donald Tusk o hejcie: Codziennie jestem nazywany Niemcem, zabójcą i zdrajcą

Cezary Tomczyk z PO zapowiedział na Twitterze, że złoży do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na ten spot. "Zobaczcie jak TVP zmanipulowała słowa Szefa Platformy Obywatelskiej. Dziś Goebbels biłby im brawo. Składam skargę do KRRiTV, a Wy zobaczcie sami, jak rodzi się kłamstwo i manipulacja w TVP".

TVP Info idzie jednak w zaparte ustami jednego ze swoich pracowników. Tomczykowi na Twitterze odpowiedział szef portalu tej stacji Samuel Pereira: „Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych, więc miał Pan prawo nie ogarnąć, ale proszę powiedzieć: poniższe nagranie też jest wyjęte z kontekstu, czy po prostu wasz przewodniczący to cynik i hipokryta, który liczy na amnezję wyborców?”.

Sam Donald Tusk pozwał niedawno TVP za inne materiały. Były premier skierował przeciwko Telewizji Polskiej pozew o naruszenie dóbr osobistych przez pokazywanie go w czerwonej poświacie i z celownikiem na piersi w niektórych wydaniach "Wiadomości". Domaga się przeprosin, 30 tys. zł na cel społeczny i rocznego zakazu pokazywania go w opisany sposób. Osobny pozew polityk skierował w sprawie filmu „Nasz człowiek w Warszawie”, w którym przeanalizowano polityczne i gospodarcze relacje Polski z Rosją od przejęcia władzy jesienią 2007 roku przez koalicję PO-PSL do katastrofy smoleńskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama