Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Ponad 2,5 kg narkotyków w dwóch mieszkaniach! Finał akcji chojnickiej policji

Ponad 2,5 kg narkotyków ujawnili w dwóch mieszkaniach policjanci z Chojnic. Czterech mężczyzn już usłyszało zarzuty ich posiadania, grozi im za to do 10 lat więzienia. O losie piątej zatrzymanej osoby, ze względu na jej wiek, zadecyduje Sąd Rodzinny.
zatrzymany, Chojnice
Ponad 2,5 kg narkotyków ujawnili w dwóch mieszkaniach policjanci z Chojnic. Czterech mężczyzn już usłyszało zarzuty

Autor: Policja w Chojnicach

Policjanci z Chojnic zatrzymali pięć osób, które w dwóch mieszkaniach miały łącznie ponad 2,5 kilograma środków odurzających.

– Podczas pierwszej kontroli kryminalni ujawnili i zabezpieczyli blisko 40 woreczków strunowych, w których, jak się okazało, była amfetamina. W mieszkaniu obecne były trzy osoby w wieku: 16, 21 i 23 lat. Kryminalni sprawdzili także inny wytypowany adres, gdzie w garażu, zaadaptowanym na mieszkanie, zastali 24-latka i 32-latka. Podczas kontroli policjanci ujawnili oraz zabezpieczyli prawie 2 kilogramy amfetaminy, blisko 70 gramów marihuany i ponad 600 gramów haszyszu. Oprócz tego, mundurowi zabezpieczyli ponad 28 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary – informują chojniccy policjanci.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prowadził bez prawa jazdy, za to w samochodzie miał dużą ilość narkotyków

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a ponadto 23-latek i 24-latek wprowadzali je do obrotu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec zatrzymanych: 21-latek i 23-latek spędzą w areszcie dwa miesiące, a 24-latek – trzy miesiące. Natomiast 32-latek otrzymał policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie zatrzymanej 16-latki zadecyduje Sąd Rodzinny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama