Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Od 1 lutego koniec promocji na bilety SKM oraz Polregio

Od jutra pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej oraz pociągów Polregio nie będą mogli korzystać z preferencyjnych cen na bilety kupione drogą elektroniczną. 1 lutego kończy się czas obowiązywania promocji w Taryfie Pomorskiej, która dawała prawo do 7,5-proc. zniżki.
SKM

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W sierpniu 2022 r. organizator przewozów wprowadził nowe, podwyższone ceny jednorazowych i miesięcznych biletów kolejowych, sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej. Średnio podwyżka wyniosła 15 proc. Od tego momentu najtańszy bilet normalny w strefie do 6 km kosztuje 4,80 zł, wobec wcześniejszych 4,20 zł. Jednocześnie urząd marszałkowski zaproponował promocję dla osób kupujących bilety drogą elektroniczną. Dla pasażerów korzystających z tej formy zakupu, bilety są o 7,5 proc. tańsze niż te kupowane w tradycyjnych kanałach sprzedaży, czyli kasach czy automatach biletowych. Z promocji można skorzystać wyłącznie do końca stycznia 2023 r.

Organizator Przewozów nie przedłużył obowiązującej od sierpnia 2022 r. promocji na bilety w Taryfie Pomorskiej, kupione w kanałach elektronicznych (aplikacje, strony internetowe). Od 1 lutego wszystkie bilety w Taryfie Pomorskiej, obowiązującej m.in. w pociągach PKP SKM, będą kosztowały tyle samo, bez względu na to, w jaki sposób zostały kupione

SKM Trójmiasto

- Przy okazji wprowadzenia promocji, zapowiadaliśmy, że jest to rozwiązanie czasowe, na pół roku i będzie obowiązywać do 31 stycznia – mówi Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. – Z jednej strony miało odciążyć podróżujących pod względem kosztowym, z drugiej, zachęcić do korzystania z rozwiązań elektronicznych. I to się udało. Zauważyliśmy, że część użytkowników, ok. 10 proc., przeniosła się z zakupami biletów do aplikacji.

Jak przekonywał w połowie lipca 2022 r. urząd marszałkowski, zmiana taryfy była wynikiem wzrostu inflacji, cen energii i kosztów materiałów eksploatacyjnych.

– Drożeje energia elektryczna. Rosną także koszty pracy. Dlatego jesteśmy zmuszeni wprowadzić nowe ceny jednorazowych i miesięcznych biletów kolejowych, sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej – mówi wówczas Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego.

Zgodnie z zapowiedzią z początku stycznia, ceny biletów SKM mają ponownie wzrosnąć od kwietnia tego roku. Podwyżka ma wynieść 15 proc. Dla osób, które będą kupować bilety przez system Fala ma być przewidziany rabat w wysokości 10 proc.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka