Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Z Gdańska ponownie polecimy do Rzymu

Ponad 80 połączeń, w tym tak atrakcyjne kierunki jak Tirana, Santorini czy Barcelona, znajdą się w letniej siatce połączeń Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na listę kierunków realizowanych z Gdańska powracają m.in. zawsze pożądany Rzym czy wypełniony atrakcjami Neapol. Z informacji przedstawicieli gdańskiego lotniska wynika, że przed wakacjami oferta może się jeszcze rozszerzyć.
lotnisko, samoloty, Gdańsk

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Po kilku latach nieobecności, do siatki połączeń z Gdańska powraca nr 1 na liście najpopularniejszych turystycznie miast Europy. Najbliższy sezon letni będzie dla mieszkańców Pomorza dobrą okazją do komfortowego i szybkiego wyskoku do Rzymu. Stolicy Włoch bliżej przedstawiać nie trzeba. Zabytkowa spuścizna starożytnego imperium, duchowy magnetyzm Stolicy Apostolskiej, kuchnia, urok krętych i wąskich uliczek oraz emanująca od Włochów pogoda ducha – to tylko niektóre z zalet wiecznego miasta. Bezpośrednie połączenie, może okazać się również bardzo atrakcyjne dla podróżnych, którzy potraktują stolicę Włoch jako punkt wypadowy w dalsze rejony globu, np. do Afryki. Z Gdańska do Rzymu polecimy dwa razy w tygodniu, w środy oraz niedziele, na oddalone o ok. 20 km od centrum miasta lotnisko Fiumicino. Bilety w ofercie Ryanair’a dostępne są na loty pomiędzy początkiem maja a końcem września.

Pozostając przy Włoszech, do siatki, po dłuższej nieobecności powraca też Neapol. Połączenia do stolicy Kampanii będą obsługiwane pomiędzy marcem a październikiem 2023 r., również przez Ryanair’a. Miasto słynie nie tylko z pizzy oraz niepowtarzalnego, miejskiego klimatu, ale również bliskości Wezuwiusza oraz wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO Pompejów oraz Herkulanum, co z pewnością nie umknie uwadze szukającym miejsca bogatego w atrakcje. Z włoskich klasyków, w siatce gdańskiego portu lotniczego, dostępne będą również: Wenecja, Piza oraz Mediolan-Bergamo.

Na tę chwilę Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy informuje o przygotowaniu letniej oferty obejmującej 86 kierunków realizowanych przez dziewięć linii lotniczych. Siatka zacznie obowiązywać od 26 marca i może się jeszcze rozszerzyć. Osoby szukające wakacyjnych inspiracji, już dziś mogą znaleźć w niej wiele ciekawych i słonecznych kierunków. Kolejny rok z rzędu realizowane będą loty na gorącą wyspę Santorini. Spragnieni wypoczynku na plaży oraz bliskości morza, mogą wybierać pomiędzy Korfu i Kretą, chorwackimi Zadarem i Splitem, cypryjskimi Pafos oraz Larnaką, ale także Malagą, Walencją, czy Barceloną w Hiszpanii, w których życie tętni równie mocno za dnia, jak i w nocy.

Nowością są dwie bałkańskie stolice, Tirana oraz Podgorica. Albania i Czarnogóra cieszą się coraz większym zainteresowaniem podróżnych, zarówno z powodu sprzyjającego klimatu, interesującej kuchni, pięknej przyrody oraz rosnącej atrakcyjności oferty nadmorskich miast. Oba kraje dają też możliwość zwiedzenia wciąż nie do końca odkrytej części Europy. Wszystko to sprawia, że w tym sezonie Tirana i Podgorica będą ciekawą alternatywą m.in. dla dobrze znanych chorwackich kurortów.

Ceniących wypady w stylu „city break” powinny zainteresować loty do Paryża, Edynburga, Londynu czy Kopenhagi oraz miast, które powracają bądź po raz pierwszy pojawiają się w siatce gdańskiego lotniska, jak Ryga, Wilno oraz Praga. Szczególnie stolica Czech, z kultowym Mostem Karola oraz urokliwymi Hradczanami, może stać się tej wiosny oraz latem, jedną z ulubionych destynacji Pomorzan, którym mimo sąsiedztwa naszych krajów, do Pragi zawsze daleko…

Siatka połączeń od 26 marca 2023 r.

Ryanair: Aarhus, Alicante, Barcelona-El Prat, Belfast, Billund, Birmingham, Bristol, Burgas, Chania/Kreta, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Korfu, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malaga, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Neapol, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Podgorica, Praga, Ryga, Rzym, Santorini, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wenecja, Wilno, Wrocław, Zadar.

Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Burgas, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Heraklion, Kolonia-Bonn, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malaga, Malmo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Santorini, Skelleftea, Split, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tirana, Tromso, Trondheim, Turku.

LOT: Warszawa, Rzeszów, KLM: Amsterdam, SAS: Kopenhaga, Lufthansa: Frankfurt, Monachium, Norwegian: Bergen, Oslo-Gardermoen, SWISS: Zurych, Eurowings: Dusseldorf.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka