Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Prof. Sadurski o czarnej godzinie polskiej demokracji

W ramach projektu #AkademiaSpołeczeństwaOtwartego, na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji Region Pomorski, w gdańskim Ratuszu Staromiejskim odbędzie się wykład profesora Wojciecha Sadurskiego. Spotkanie już dziś, 23 marca o godz. 18.
Prof. Sadurski o czarnej godzinie polskiej demokracji

Autor: Grzegorz Mehring | gdansk.pl

Profesor Wojciech Sadurski to prawnik, filozof, politolog oraz publicysta i komentator polityczny. Jest między innymi profesorem filozofii prawa na Uniwersytetu w Sydney. Wykłada też prawo na Uniwersytecie w Melbourne, czy w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Będąc członkiem Rady Programowej Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, zasiada też w Radzie Programowej Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aktywnie uczestniczy w szeregu międzynarodowych kolegiach redakcyjnych wielu czasopism naukowych. Jest członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego.
Jako publicysta jest również autorem wielu książek oraz artykułów naukowych z zakresu filozofii prawa, konstytucjonalizmu porównawczego i filozofii politycznej.
Prof. Wojciech Sadurski napisał między innymi książki „Polski kryzys konstytucyjny” (2020) oraz najnowszą pozycję pt:
Demokracja na czarną godzinę” (2022).

W swoim wykładzie profesor Sadurski poruszy m.in. tematy, które są zawarte w tej ostatniej książce, o której Jarosław Kurski napisał: „Wojciech Sadurski w latach pisowskiego mroku pozostaje jasnym światłem. Mało jest dziś osób o takiej cywilnej odwadze. Tę książkę każdy świadomy obywatel powinien mieć, czytać i nosić w sercu”.

Wykład odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku ul. Korzenna 33/35.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka