Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Nowa firma w miejsce rozlewni gazu. Będzie praca w Sąpolnie

W miejsce byłej rozlewni gazu w Sąpolnie (gmina Przechlewo) powstanie nowa firma zajmująca się czyszczeniem przemysłowym oraz produkcją środków używanych do czyszczenia specjalistycznego. Zatrudnienie ma w niej znaleźć około 20 osób.
W miejsce byłej rozlewni gazu w Sąpolnie powstanie nowa firma zajmująca się czyszczeniem przemysłowym oraz produkcją środków używanych do czyszczenia specjalistycznego. Na zdjęciu przedstawiciele firmy z wójtem gminy Przechlewo Krzysztofem Michałowskim (z prawej). Fot. Gmina Przechlewo

Nowa firma poszukiwać będzie pracowników na stanowiska: magazynier, księgowa, kadrowa oraz pracownik produkcji. Nadchodzący 2022 rok będzie okresem przystosowania byłej rozlewni gazu do nowej działalności, a docelowa produkcja i usługi ruszą w 2023. – W zakładzie produkcyjnym planujemy uruchomić produkcję prostych artykułów chemicznych do czyszczenia przemysłowego. Jednocześnie na terenie zakładu zlokalizowana będzie druga nasza spółka, która świadczy usługi czyszczenia przemysłowego, bardzo specjalistycznego. Jest to alpinizm przemysłowy, czyszczenie wysokimi ciśnieniami wody, czyszczenia suchym lodem – mówi Paweł Furmańczyk właściciel firmy, która ma swoją siedzibę w Pile. Jednak zostanie ona przeniesiona do Sąpolna.

– Przeniesienie firmy na teren naszej gminy da nam dodatkowe możliwości finansowe ze względu na to, że podatki będą spływały do naszego samorządu, więc liczymy na to, że nowy podmiot na terenie naszej gminy z sukcesem będzie realizował swoje zamierzenia – mówi Krzysztof Michałowski, wójt gminy Przechlewo.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka