Po remisie Arka Gdynia oddala się od awansu

Piłkarze Arki Gdynia w sobotę, 8 kwietnia zremisowali w Tychach z GKS 2:2. Zajmują teraz 6. miejsce w I-ligowej tabeli. To ostatnia pozycja, premiowana grą w barażach o ekstraklasę.
piłkarze Arki Gdynia
Żółto-niebiescy z Gdyni zremisowali w Tychach 2:2 z GKS

Arka Gdynia oddala się od awansu

Arkowcy znów nie byli w stanie utrzymać prowadzenia w tym meczu, i to dwukrotnie. Za każdym razem gole dla żółto-niebieskich strzelał Karol Czubak, ale gospodarzom udawało się odebrać punkty gdynianom. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Czubak zdobył, wydawało się, decydującą o zwycięstwie bramkę dla Arki. A jednak trzy minuty później sędzia podyktował rzut karny dla GKS, który „na raty” wykorzystał Krzysztof Wołkowicz.

Skończyło się kolejnym remisem Arki, który raczej nie przybliża jej do awansu.

GKS Tychy - Arka Gdynia 2:2 (0:1)

Bramki: Krzysztof Wołkowicz (60, 90+7) – Karol Czubak (14, 90+4).

I liga na Pomorzu. Wyniki

Ostatnia w I-ligowej tabeli Chojniczanka swój mecz z Bruk Betem Termaliką Nieciecza rozegrała już w czwartek, 6 kwietnia. W Chojnicach zanotowano bezbramkowy remis, który także nie jest dobrym wynikiem w perspektywie walki „Chojny” o I-ligowy byt.

II liga na Pomorzu. Wyniki

W Stężycy II-ligowa Radunia zremisowała z rezerwami Zagłębia Lubin 1:1, a bramkę dającą punkt zdobył w ostatniej minucie gry Sebastian Deja. Radunia po tym meczu jest na 11. pozycji z 33 punktami, czyli 6-punktową przewagą nad strefą spadkową.

III liga na Pomorzu. Wyniki

• W II grupie III ligi Klub Piłkarski Starogard przegrał z Zawiszą Bydgoszcz 1:2, a bramkę dla KPS zdobył Piotr Łysiak w 83. minucie meczu.
  • Bałtyk Gdynia wygrał walkowerem mecz z Unią Janikowo, która wycofała się z rozgrywek.
  • Cartusia zremisowała z Unią w Swarzędzu 0:0.
  • Gedania 1922 pokonała w Wolinie Vinetę 3:2 (bramki: Paweł Flis – 37. i 74. min., oraz Bartosz Zalewski – 39. min).
  • Stolem Gniewino poległ w Kleczewie z Sokołem0:5.

W tabeli prowadzi Olimpia Grudziądz (52 pkt.), przed Gedanią 1922 (49) i Pogonią II Szczecin, która ma zaległy mecz (48). KP Starogard jest na 5. miejscu (42), Cartusia na 12. (28), Stolem Gniewino na 14. (21), a Bałtyk Gdynia na 17. (16).