Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Nowoczesne urządzenia do leczenia chorych na nowotwory dzieci trafiły do UCK

System do neuromonitoringu śródoperacyjnego, który pozwala z maksymalną precyzją, bez ryzyka uszkodzenia nerwów, przeprowadzać operacje usunięcia nowotworów oraz urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i innych ważnych funkcji życiowych pacjentów trafiły do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK. Sprzęt o wartości 300 tysięcy złotych zakupił TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.
Nowoczesne urządzenia do leczenia chorych na nowotwory dzieci trafiły do UCK

Autor: materiały prasowe

W piątek nastąpiło uroczyste przekazanie do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego cennego sprzętu, który pomoże przy leczeniu onkologicznie chorych dzieci.

– Chcemy pomagać w przywracaniu zdrowia i radości dzieciom, których dotknęła ciężka choroba. Jesteśmy towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, a ta wzajemność opiera się na solidarności. Staramy się okazywać ją, gdy jest potrzebna. Dlatego przekazujemy nowoczesny sprzęt w ręce najlepszych lekarzy, którzy będą z niego korzystać dla dobra małych pacjentów – mówił prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Prezes przypomniał, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku  już w pierwszych dniach wojny zatroszczyło się o chorych na nowotwory najmłodszych pacjentów z Ukrainy. Przyjęła na leczenie ewakuowane stamtąd dzieci. – Ujęło nas to i dodatkowo zdopingowało do pomocy – przyznał. Pod opieką Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK jest obecnie 173 pacjentów pediatrycznych z Ukrainy.

Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK wyraził wdzięczność za wsparcie Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. - Klinika ta leczy najmłodszych pacjentów nie tylko z regionu Gdańska, Pomorza, ale też z naszego makroregionu - podkreślił dyrektor.-. Objęliśmy również opieką dzieci z Ukrainy. Sprzęt, który uzyskaliśmy, poprawi jakość wykonywanych procedur medycznych i przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo naszych małych pacjentów.

W leczeniu dzieci pomoże system do neuromonitoringu śródoperacyjnego. Pozwala on z maksymalną precyzją, bez ryzyka uszkodzenia nerwów, przeprowadzać operacje usunięcia nowotworów. TUW PZUW sfinansował także zakup urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i innych ważnych funkcji życiowych pacjentów. Wartość pomocy to prawie 300 tysięcy złotych.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jest jednym z największych szpitali w Polsce. Zapewnia opiekę specjalistów w niemal wszystkich medycznych dziedzinach. Przyjmuje prawie 130 tysięcy pacjentów rocznie.

TUW PZUW, największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, należy do Grupy PZU. Ubezpiecza prawie 200 szpitali i innych podmiotów leczniczych. Działa na zasadzie non for profit – ubezpieczenia wzajemne opierają się na współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie członkami towarzystwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka