Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Przebudowa mostku na Wierzycy idzie pełną parą. Ma być bezpieczniej

Rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z posadowieniem i wykonaniem konstrukcji nośnej mostku na Wierzycy w Gniewie. W związku z realizacją inwestycji mostek najpierw został zamknięty dla ruchu pieszego. Teraz z dawnej konstrukcji nie ma już nic. Pozostały jedynie wystające znad tafli pozostałości filarów drewnianego mostku.
Przebudowa mostku na Wierzycy idzie pełną parą. Ma być bezpieczniej

Autor: Andrzej Połomski

Pierwsze prace przygotowawcze związane z wykonaniem konstrukcji nośnej i jej  posadowieniem na Wierzycy w Gniewie rozpoczęły się 13 kwietnia. W związku z realizacją inwestycji mostek został zamknięty dla ruchu pieszego. To jednak nie koniec. Chociaż od tej pory minęły zaledwie niespełna dwa tygodnie, to otoczenie dawnej drewnianej przeprawy przez rzekę zmieniło się diametralnie. 

Po drewnianym mostku, jaki powstał dzięki tczewskim saperom, pozostały jedynie wspomnienia. Konstrukcja została już rozebrana. Po dawnej przeprawie pozostały jedynie fragmenty filarów wystających ponad lustro wody. 

Przebudowę mostku realizuje gniewska firma Inwest-Kom. 

Jak podkreśla Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewu, inwestycja ma poprawić dostępność i bezpieczeństwo na szlakach turystycznych - w szczególności Wiślanej Trasy Rowerowej. 


Mostek ma być gotowy do końca maja. Koszt inwestycji to 492 tys. zł. Kiedy inwestycja zostanie zrealizowana znowu można będzie z Gniewu doliną Wisły dojechać aż do Opalenia i Nowego. To ważny element malowniczej trasy turystycznej. 

Nowy mostek będzie miał konstrukcję stalową. Jedynie okładzina górna będzie z drewna.

- Zgodnie z wytycznymi zawartymi w Regionalnym Programie Operacyjnym mostek będzie dopuszczony tylko do ruchu pieszego, konnego i rowerowego - mówi Maciej Czarnecki. - Żadne traktory, czy też samochody nie będą mogły nim przejeżdżać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama