Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Radzie Powiatu Tczewskiego zmienił się układ sił

Pierwsze w tej kadencji Rady Powiatu Tczewskiego zmiany osobowe. Piotra O., którego mandat, ze względu na sądowy wyrok, wygasł w marcu, zastąpił Tomasz Resmerowski, dyrektor szkoły w Turzu, w gminie Tczew. Nowy radny złożył ślubowanie. Tym samym zmienił się rozkład sił w powiatowym samorządzie. Teoretycznie od tej chwili większość ma "Powiat 2023".
W Radzie Powiatu Tczewskiego zmienił się układ sił
Na pierwszym planie Tomasz Resmerowski

Autor: Powiat Tczewski

5 kwietnia komisarz wyborczy w Gdańsku poinformował o wygaśnięciu mandatu Piotra O. Stało się to w związku z uprawomocnieniem się wyroku. Zarzuty wobec Piotra O. dotyczyły, m.in. przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Sąd uznał go winnym, orzekając karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. 

Były już radny mandat uzyskał z listy Porozumienia na Plus. Jednak w czasie trwania kadencji rozstał się z tym ugrupowaniem. To jak głosował pokazywało, że dołączył do grupy radnych sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością oraz Inicjatywą Samorządową. Piotr O. stał się jednym z największych krytyków starosty tczewskiego Mirosława Augustyna. Znalazł się w gronie radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem o odwołanie włodarza powiatu. Próba odwołania starosty z funkcji jednak się nie powiodła. Wraz z wygaśnięciem mandatu O. zmienia się układ sił w powiatowym samorządzie. 

To pierwsza zmiana składu rady w tej kadencji

Tomasz Resmerowski, który wszedł do rady, startował z listy PnP. Jeden dodatkowy głos w pracach nad ważnymi dla powiat sprawami, może zaważyć na przyszłych głosowaniach. Dałoby to przewagę ugrupowaniu "Powiat 2023", złożonego z dawnych członków PnP i PO (Platformy Obywatelskiej).

- Patrząc na dotychczasową arytmetykę to odzyskujemy większość w radzie, ale czy tak będzie pokażą najbliższe kluczowe głosowania - podsumował sytuację Andrzej Demski z "Powiat 2023".

Tomasz Resmerowski w radzie powiatu będzie pracował w Komisji Rewizyjnej, jako wiceprzewodniczący tego "ciała". Przewodniczącym tej komisji jest Piotr Łaga. Drugą z komisji, w jakiej pracować będzie Tomasz Resmerowski to Komisja Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Przewodniczy jej Adam Kucharek. W obu przypadkach nowe składy komisji zostały zaakceptowane jednogłośnie.

Patrząc na dotychczasową arytmetykę to odzyskujemy większość w radzie, ale czy tak będzie pokażą najbliższe kluczowe głosowania

Andrzej Demski / radny Tczew 2023

Warto przypomnieć, że Tomasz Resmerowski pełnił już funkcję Radnego Powiatu w IV kadencji. Praca w powiatowym samorządzie nie jest dla niego niewiadomą. 

Kwietniowa sesja Rady Powiatu miała też charakter symboliczny. 

- Dla mnie to była szczególna sesja, bo koleżanki i koledzy radni włączyli się do Akcji Tczew na Niebiesko dla autyzmu - przyznał Andrzej Demski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama