Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Dawny sąd w Tczewie ponownie pod młotek? Druga próba sprzedaży się nie powiodła

Mimo zapewnień władz Tczewa, że jest zainteresowanie budynkiem dawnego sądu drugi już przetarg na tę nieruchomość nie został rozstrzygnięty. Nie wpłynęła żadna oferta. Miasto zastanawia się nad ogłoszeniem kolejnego przetargu. Dawny sąd pozostaje w ofercie na sprzedaż.
Dawny sąd w Tczewie ponownie pod młotek? Druga próba sprzedaży się nie powiodła

Autor: UM Tczew

Nieskuteczna okazała się druga próba sprzedaży dawnego budynku sądu. Chociaż w trakcie trwania procedury przetargowej nie brakowało zainteresowanych, to nie przełożyło się to na złożenie oferty. Prezydent ds. gospodarczych  Tczewa Adam Burczyk poinformował wówczas, że kupnem budynku dawnego sądu są zainteresowane dwie państwowe instytucje i jest realna szansa na zbycie tej nieruchomości.

- Zainteresowane nieruchomością były dwie instytucje państwowe, ale na przetarg nie wpłynęły od nich oferty - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. - Nieruchomość nadal przeznaczona jest na sprzedaż. Ostateczna decyzja czy ogłoszony zostanie kolejny przetarg jeszcze nie zapadła. 

Małgorzata Mykowska zapytana o to, czy miasto rozważa obniżenie kwoty za nieruchomość, wyjaśniła, że ten temat nie był na razie omawiany. Kwestia zbycia dawnego budynku będzie jeszcze raz dokładnie analizowana.


Oferowana na sprzedaż nieruchomość o powierzchni 2152 m kw. składa się z obiektu administracyjno-biurowego o pow. ogólnej 1488,70 m kw. Budynek jest częściowo podpiwniczony, o zróżnicowanej wysokości dwu- i trzykondygnacyjny. Budynek został wzniesiony w latach 70. ub. wieku. Jest w dobrym stanie technicznym i nie wymaga gruntownego remontu. Dodatkowym atrybutem jest duże archiwum oraz kilkanaście miejsc parkingowych wokół nieruchomości. Zaletą zbywanej nieruchomości jest też jej dobry stan oraz atrakcyjna - w pobliżu parku, w centrum miasta - lokalizacja. 

Zgodnie z  miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość może być wykorzystana pod usługi publiczne ośrodkotwórcze, obejmujące: obiekty administracji publicznej, finansowej i gospodarczej, organizacji społecznych oraz skoncentrowane obiekty handlu, gastronomii, kultury i otoczenia biznesu, a także inne o zbliżonej uciążliwości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka