Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Katarzyna Figura wyszła [nl] z szuflady z napisem „wielka seksowna blondyna”. Obcięła włosy na krótko i teraz ma... niebieskie!

Znużona toksyczną męskością, zmęczona oczywistą seksualnością, znudzona zatrzaśnięciem w szufladce opisanej jako „wielka seksowna blondyna”, wbrew panującym trendom, uznającym za seksowną tylko młodość, wbijam Szpilę w te idiotyzmy i ogłaszam wszem i wobec, co następuje – napisała aktorka na Instagramie, po tym jak obcięła włosy i pofarbowała je… na niebiesko.
Katarzyna Figura

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Katarzyna Figura już nie jest blondynką. Ogoliła głowę i ma niebieskie włosy!

Katarzyna Figura, związana teraz z Trójmiastem, przez wiele lat była symbolem seksu. W kinie aktorka nie raz nas zaskakiwała. Była seksbombą, gorliwą katoliczką, kobietą zniewoloną i wyzwoloną. Ale też w życiu prywatnym idzie czasami pod prąd. I lubi swoich fanów zaskoczyć. Tak jest i tym razem. Zmiana jej wizerunku wywołuje spore emocje w mediach społecznościowych.

Internet grzeje się od wpisów, przede wszystkim pochwalnych:

 No i super pani Katarzyno. Niech niebieska moc będzie z panią”. „Pani jest dla mnie autorytetem i daje mi siłę żyć, a samotnie wychowuję bliźniaki niepełnosprawne, czyli łatwo nie jest”. „Wspaniała metamorfoza”.„Pani Kasiu, wspaniale są te słowa i ta opowieść o człowieku, którym pani przecież jest. Z włosami czy bez w blond, w czarnych czy w niebieskich, wciąż jest pani kim chce” – piszą internautki.

Ale też pojawiają się komentarze w stylu, że strasznie to wygląda.

PRZECZYTAJ TEŻ: Katarzyna Figura kończy 60 lat. Pamiętamy ją z wielu świetnych ról

A wystarczyło tylko, że aktorka obcięła na bardzo krótko swoje włosy i ufarbowała je na niebiesko.

Tę metamorfozę tak sama tłumaczy:

– Znużona toksyczną męskością, zmęczona oczywistą seksualnością, znudzona zatrzaśnięciem w szufladce opisanej jako „wielka seksowna blondyna”, wbrew panującym trendom, uznającym za seksowną tylko młodość, wbijam Szpilę w te idiotyzmy i ogłaszam wszem i wobec, co następuje – pisze Figura.

PRZECZYTAJ TEŻ: Chcę robić kino, w którym słychać będzie głos kobiet

Aktorka dodała, że jej wiek nie ma żadnego znaczenia, a przynajmniej dla niej, „a jak ktoś ma problem, to żegnam, bo mam to w mojej wielkiej kształtnej pu***e”. Dodała również, że kolor jest wybrany nieprzypadkowo.

– Pociąga mnie błękit. Woda i jej bios – życie. Farbując włosy na niebiesko, daję wyraz znużeniu tym, co stereotypowo kobiece i uznane za seksualne. Dryfuję powoli w stronę nowych narracji. Nowych humanistycznych trendów. I nowych opowieści – pisze.

A następnie zapowiedziała, że to nie koniec zmian i ciąg dalszy nastąpi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama